LAJMI I FUNDIT:
Riyad Mahrez

Riyad Mahrez

299 Artikuj

Info

Riyad Mahrez është algjerian i lindur më 21 shkurt të vitit 1991

Riyad Mahrez bëhet asistuesi më i mirë afrikan në histori të Ligës Premier

Riyad Mahrez bëhet asistuesi më i mirë afrikan në histori të Ligës Premier

Premier League
Ekipi i javës në Ligën e Kampionëve, formacion shumë sulmues

Ekipi i javës në Ligën e Kampionëve, formacion shumë sulmues

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, RB Leipzig 1-1 Manchester City: Mahrez dhe Gvardiol më të mirët

Notat e lojtarëve, RB Leipzig 1-1 Manchester City: Mahrez dhe Gvardiol më të mirët

Liga e Kampionëve
Gundogan nuk e lejoi Rodrin ta ekzekutonte penalltinë, topin ia dha Mahrezit

Gundogan nuk e lejoi Rodrin ta ekzekutonte penalltinë, topin ia dha Mahrezit

Premier League
Notat e lojtarëve, Manchester City 4-2 Tottenham: Mahrez yll i kësaj ndeshje

Notat e lojtarëve, Manchester City 4-2 Tottenham: Mahrez yll i kësaj ndeshje

Premier League
Si iu refuzuar kërkesa Phil Fodenit gjatë fitores së thellë ndaj Chelseat në FA Cup

Si iu refuzuar kërkesa Phil Fodenit gjatë fitores së thellë ndaj Chelseat në FA Cup

Premier League
Shikojeni, e mahnitshme: Mahrez bombardon portën e Chelseat nga gjuajtja e lirë

Shikojeni, e mahnitshme: Mahrez bombardon portën e Chelseat nga gjuajtja e lirë

Premier League
City triumfon në derbin ndaj Chelseat

City triumfon në derbin ndaj Chelseat

Premier League
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Votat e të gjithëve që ishin në garë për Topin e Artë – Benzema gati trefish më shumë se Mane i dyti, CR7 zero vota

Votat e të gjithëve që ishin në garë për Topin e Artë – Benzema gati trefish më shumë se Mane i dyti, CR7 zero vota

Ndërkombëtare
Sonte mbahet ceremonia për çmimin prestigjioz ‘Topi i Artë’, lista me 30 të nominuarit dhe favoriti kryesor për ta fituar atë

Sonte mbahet ceremonia për çmimin prestigjioz ‘Topi i Artë’, lista me 30 të nominuarit dhe favoriti kryesor për ta fituar atë

Ndërkombëtare
Man City fiton thellë ndaj Southampton dhe rrëmben pozitën e parë

Man City fiton thellë ndaj Southampton dhe rrëmben pozitën e parë

Premier League
Notat e lojtarëve: Man City 5-0 Copenhagen, Mahrez i jashtëzakonshëm

Notat e lojtarëve: Man City 5-0 Copenhagen, Mahrez i jashtëzakonshëm

Liga e Kampionëve
City i pamëshirshëm ndaj FC Copenhagen

City i pamëshirshëm ndaj FC Copenhagen

Liga e Kampionëve
Zbulohen 30 kandidatët për Topin e Artë – Benzema favorit, mungon Messi, por jo Ronaldo

Zbulohen 30 kandidatët për Topin e Artë – Benzema favorit, mungon Messi, por jo Ronaldo

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë të Man Cityt mund të parandalojnë dënimin e Benjamin Mendyt me burgim të përjetshëm

Pesë lojtarë të Man Cityt mund të parandalojnë dënimin e Benjamin Mendyt me burgim të përjetshëm

Premier League
Zyrtare: Riyad Mahrez vazhdon kontratën me Man Cityn

Zyrtare: Riyad Mahrez vazhdon kontratën me Man Cityn

Premier League
Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Real Madridi sinonim i Ligës së Kampionëve, mposht Man Cityn dhe kalon në finalen e madhe

Real Madridi sinonim i Ligës së Kampionëve, mposht Man Cityn dhe kalon në finalen e madhe

Liga e Kampionëve
Mahrez, Lingard dhe të tjerë: Objektivat e Milanit për të përforcuar opsionet e sulmit për sezonin e ri

Mahrez, Lingard dhe të tjerë: Objektivat e Milanit për të përforcuar opsionet e sulmit për sezonin e ri

Serie A
Milani shënjestron Mahrezin pas kualifikimit në Ligën e Kampionëve

Milani shënjestron Mahrezin pas kualifikimit në Ligën e Kampionëve

Serie A
Tre gjigantë evropianë vihen pas Mahrezit

Tre gjigantë evropianë vihen pas Mahrezit

Premier League
Notat e lojtarëve: Manchester City 3-0 Brighton, Mahrez me vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Manchester City 3-0 Brighton, Mahrez me vlerësim të lartë

Premier League
City rimerr kreun pas fitores ndaj Brightonit

City rimerr kreun pas fitores ndaj Brightonit

Premier League