LAJMI I FUNDIT:

Mediet serbe: Aleksandar Vuçiq e dërgon urgjentisht ministrin e tij në Moskë për t’u rehabilituar nga varësia e drogës

Mediet serbe: Aleksandar Vuçiq e dërgon urgjentisht ministrin e tij në Moskë për t’u rehabilituar nga varësia e drogës

Avokati serb Nikola Lakiq ka njoftuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në mbledhjen e fundit e qeverisë aktuale e dërgoi një ministër në një klinikë të Moskës për t’u rehabilituar nga varësia e drogës.

Reklama

Lakiq, i cili më parë ishte pjesë e Partisë Popullore dhe anëtar i ekipit të Zdravko Ponoshit në zgjedhjet e fundit presidenciale, thekson se “Serbia është i vetmi vend në botë” ku ndodhin gjëra të tilla.

“Serbia është i vetmi vend në botë që ka një ministër me moral fanatik, të cilin presidenti i vendit e dërgoi urgjentisht në Moskë dy ditë më parë, në një klinikë të njohur për t’u rehabilituar nga varësia e drogës. Çmenduri e vërtet”, ka shkruar Lakiq në Twitter.

Ditë më parë ishte raportuar nga zyrtarët rusë se ministri serb i Punëve të Brendshme Aleksandar Vulin do të takohet në Moskë me ministrin e Jashtëm, Sergei Lavrov.

Sipas komunikatës të ministrisë që udhëheq Vulin, ai ia ka kujtuar Lavrovit se Serbia “nuk e harron vëllazërinë” dhe se nuk ka pranuar t’i vë sanksione Rusisë.

Vulin e ka quajtur Lavrovin mik të sinqertë të serbëve duke i shprehur mirënjohje për “respektimin e vazhdueshëm të sovranitetit dhe integritetit të Serbisë dhe mosnjohjen e Kosovës”.

Avokati rus zbulon lojën e spiunazhit të Aleksandar Vulinit me Moskën
Lexo po ashtu Avokati rus zbulon lojën e spiunazhit të Aleksandar Vulinit me Moskën

Kujtojmë se, Serbia u ka rezistuar deri më tash thirrjeve e presioneve nga Perëndimi për t’i vënë sanksione Rusisë për shkak të agresionit në Ukrainë. Aktualisht, është ndër shtetet e vetme në Evropë që nuk e ka bërë këtë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Erdogan zbuloi përbërjen e qeverisë së re, vetëm dy ministra kanë mbetur në detyrë - diplomacia do të udhëhiqet nga ish-shefi i inteligjencës

Erdogan zbuloi përbërjen e qeverisë së re, vetëm dy ministra kanë mbetur në detyrë - diplomacia do të udhëhiqet nga ish-shefi i inteligjencës

Turqia
Inteligjenca britanike: Për çdo 48 centimetra të fituara në Bakhmut, një ushtar rus është vrarë ose plagosur

Inteligjenca britanike: Për çdo 48 centimetra të fituara në Bakhmut, një ushtar rus është vrarë ose plagosur

Evropa
Hungarezët zemërojnë përsëri ukrainasit, qeveria publikoi një video në të cilën Krimea shfaqej si pjesë e Rusisë

Hungarezët zemërojnë përsëri ukrainasit, qeveria publikoi një video në të cilën Krimea shfaqej si pjesë e Rusisë

Evropa
Zelensky sqaroi se çfarë duhet të bëjë Rusia, për një zgjidhje

Zelensky sqaroi se çfarë duhet të bëjë Rusia, për një zgjidhje "diplomatike" të luftës në Ukrainë

Evropa
Pse u shit për 34 milionë dollarë një parcelë me rërë në Dubai?

Pse u shit për 34 milionë dollarë një parcelë me rërë në Dubai?

Azia
Mbi 60 mijë gra mbrojnë Ukrainën

Mbi 60 mijë gra mbrojnë Ukrainën

Evropa
Kalo në kategori