LAJMI I FUNDIT:

Serbia

4424 Artikuj

Ish-sekretari i NATO-s: Ndikimi rus në Ballkan duhet të luftohet, s’duhet lejuar kthimi i dhunës i viteve ’90-të në Kosovë

Ish-sekretari i NATO-s: Ndikimi rus në Ballkan duhet të luftohet, s’duhet lejuar kthimi i dhunës i viteve ’90-të në Kosovë

Kosovë
Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Siguri
Eksperti i sigurisë: Përkundër përpjekeve të 24 shtatorit, Serbia nuk ia arriti ta destabilizojë Kosovën

Eksperti i sigurisë: Përkundër përpjekeve të 24 shtatorit, Serbia nuk ia arriti ta destabilizojë Kosovën

Siguri
Janjiq: Serbia do ta njohë Kosovën, por Beogradi nuk po pranon që e ka humbur luftën

Janjiq: Serbia do ta njohë Kosovën, por Beogradi nuk po pranon që e ka humbur luftën

Kosovë
Operacioni “Patkoi”, Majko: Millosheviqi donte të destabilizonte Shqipërinë, me varka do sulmohej Italia

Operacioni “Patkoi”, Majko: Millosheviqi donte të destabilizonte Shqipërinë, me varka do sulmohej Italia

Shqipëri
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Kosovë
Hill: Evropa nuk do t’ia kërkojë Serbisë njohjen de jure të Kosovës për hyrjen në BE

Hill: Evropa nuk do t’ia kërkojë Serbisë njohjen de jure të Kosovës për hyrjen në BE

Politikë
U përmend anëtarësimi i Kosovës në KiE, delegacioni serb u largua nga takimi në Sarajevë

U përmend anëtarësimi i Kosovës në KiE, delegacioni serb u largua nga takimi në Sarajevë

Kosovë
Ish-kryetarin e parlamentit të Serbisë, Vuçiq e emëron drejtor të BIA-s

Ish-kryetarin e parlamentit të Serbisë, Vuçiq e emëron drejtor të BIA-s

Serbia
Vuçiq i akuzoi amerikanët për Bosnjën, sërish kundërpërgjigjet ambasada e SHBA-së

Vuçiq i akuzoi amerikanët për Bosnjën, sërish kundërpërgjigjet ambasada e SHBA-së

Serbia
Kurti: Nuk kemi problem me serbët, por me Qeverinë e Serbisë që nuk distancohet nga Millosheviqi i të kaluarës

Kurti: Nuk kemi problem me serbët, por me Qeverinë e Serbisë që nuk distancohet nga Millosheviqi i të kaluarës

Kosovë
Hovenier për deklaratën e Serbisë dhe Republikës Srpska: S’është qëndrimi ynë

Hovenier për deklaratën e Serbisë dhe Republikës Srpska: S’është qëndrimi ynë

Kosovë
​25 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

​25 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

Kosovë
Arrestohet një serb në Rashkë, media e afërt me Vuçiqin thotë se spiunoi tek autoritetet e Kosovës për 500 euro në muaj

Arrestohet një serb në Rashkë, media e afërt me Vuçiqin thotë se spiunoi tek autoritetet e Kosovës për 500 euro në muaj

Siguri
“Kuvendi gjithëserb”, analistët në Beograd thonë se Serbia po promovon nacionalizimin e viteve ’90-ta

“Kuvendi gjithëserb”, analistët në Beograd thonë se Serbia po promovon nacionalizimin e viteve ’90-ta

Politikë
Vuçiq: Duhet një zgjidhje kompromisi për Kosovën

Vuçiq: Duhet një zgjidhje kompromisi për Kosovën

Kosovë
LDK reagon ndaj deklaratës së “Kuvendit gjithëserb”: Alarmi i Beogradit, një bombë që mund të shpërthej në çdo çast

LDK reagon ndaj deklaratës së “Kuvendit gjithëserb”: Alarmi i Beogradit, një bombë që mund të shpërthej në çdo çast

Kosovë
Bugajski: ShBA-ja dhe BE-ja të ndalin dominimin serb në Ballkan

Bugajski: ShBA-ja dhe BE-ja të ndalin dominimin serb në Ballkan

Kosovë
Deklarata për Kosovën e “Kuvendit gjithëserb”, reagon Tahiri: Mentalitet i vjetër që sjell konflikte

Deklarata për Kosovën e “Kuvendit gjithëserb”, reagon Tahiri: Mentalitet i vjetër që sjell konflikte

Kosovë
Çfarë thuhet për Kosovën në deklaratën e Serbisë dhe Republika Srpska të miratuar në Beograd?

Çfarë thuhet për Kosovën në deklaratën e Serbisë dhe Republika Srpska të miratuar në Beograd?

Kosovë
Vuçiq dhe Dodik jetojnë ende në iluzione, përfshijnë Kosovën në marrëveshjet e tyre të “Kuvendit Panserb”

Vuçiq dhe Dodik jetojnë ende në iluzione, përfshijnë Kosovën në marrëveshjet e tyre të “Kuvendit Panserb”

Kosovë
A po nis realizimi i “Botës Serbe” – sot mbahet “Kuvendi panserb” i Serbisë dhe Republikës Serbe

A po nis realizimi i “Botës Serbe” – sot mbahet “Kuvendi panserb” i Serbisë dhe Republikës Serbe

Serbia
Kreu i opozitës në Serbi, Gjilas: Hilli po e mbështet anti anti-amerikanin Vuçiq

Kreu i opozitës në Serbi, Gjilas: Hilli po e mbështet anti anti-amerikanin Vuçiq

Serbia
Raporti i institutit ‘Octopus’: Rritja ushtarake e Serbisë, rrit rrezikun e një kërcënimi për Kosovën dhe rajonin e Ballkanit Perëndimor

Raporti i institutit ‘Octopus’: Rritja ushtarake e Serbisë, rrit rrezikun e një kërcënimi për Kosovën dhe rajonin e Ballkanit Perëndimor

Kosovë