LAJMI I FUNDIT:

Droga

591 Artikuj

Operacioni “Shtigjet”, policia konfiskon drogë, vetura, armë, telefona dhe arreston tre persona në Prishtinë

Operacioni “Shtigjet”, policia konfiskon drogë, vetura, armë, telefona dhe arreston tre persona në Prishtinë

Kosovë
Sa gjatë qëndrojnë në gjak, urinë dhe flokë drogat e ndryshme

Sa gjatë qëndrojnë në gjak, urinë dhe flokë drogat e ndryshme

Të tjera
Konsumi i madh i drogës në Prishtinë, flet kryeprokurori i Prishtinës

Konsumi i madh i drogës në Prishtinë, flet kryeprokurori i Prishtinës

Kosovë
Bullgaria gjen 170 kilogramë kokainë të fshehur në kontejnerë me banane

Bullgaria gjen 170 kilogramë kokainë të fshehur në kontejnerë me banane

Bullgaria
Droga dhe alkooli rrisin numrin e shtatzënive të padëshiruara në Shqipëri

Droga dhe alkooli rrisin numrin e shtatzënive të padëshiruara në Shqipëri

Shqipëri
Brenda luftërave vdekjeprurëse të drogës në Marsejë të Francës – aty ku “të rinjtë po vriten si në një vend kartelesh si Meksika”

Brenda luftërave vdekjeprurëse të drogës në Marsejë të Francës – aty ku “të rinjtë po vriten si në një vend kartelesh si Meksika”

Evropa
Në gjendje të droguar sulmoi policin në Prishtinë, arrestohet i dyshuari

Në gjendje të droguar sulmoi policin në Prishtinë, arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Ekspertët e sigurisë në Shqipëri: Luftimi i drogës në shkolla kërkon ndërhyrje jo vetëm policore

Ekspertët e sigurisë në Shqipëri: Luftimi i drogës në shkolla kërkon ndërhyrje jo vetëm policore

Shqipëri
Një “nëndetëse” me kokainë në vlerë rreth 27 milionë dollarë kapet në Kolumbi

Një “nëndetëse” me kokainë në vlerë rreth 27 milionë dollarë kapet në Kolumbi

Amerika Latine
Arrestohen 15 persona në Itali në aksionin antimafia

Arrestohen 15 persona në Itali në aksionin antimafia

Evropa
Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës pretendon se ushtarëve rusë u jepet rregullisht drogë, në mënyrë që të mos kenë frikë nga vdekja

Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës pretendon se ushtarëve rusë u jepet rregullisht drogë, në mënyrë që të mos kenë frikë nga vdekja

Evropa
Bolivia kap sasinë më të madhe të kokainës në histori të vendit – arrestohet njeriu që përshkruhet si një “peshk i madh” në tregtinë e drogës

Bolivia kap sasinë më të madhe të kokainës në histori të vendit – arrestohet njeriu që përshkruhet si një “peshk i madh” në tregtinë e drogës

Amerika Latine
Asgjësohet rrjeti i kokainës në Spanjë, sekuestrohen dy ton drogë kolumbiane – trafikantët të lidhur me mafien shqiptare

Asgjësohet rrjeti i kokainës në Spanjë, sekuestrohen dy ton drogë kolumbiane – trafikantët të lidhur me mafien shqiptare

Shqipëri
Policia arreston tre persona në Prishtinë – konfiskon kokainë, ekstazi, hashash e marihuanë

Policia arreston tre persona në Prishtinë – konfiskon kokainë, ekstazi, hashash e marihuanë

Kosovë
Të gjithë kultivuesit kanë qenë nën kontrollin e Milan Radoiçiqit – BIRN sjell “detaje rreth 11 laboratorëve të marihuanës, të zbuluar në veri të Kosovës”

Të gjithë kultivuesit kanë qenë nën kontrollin e Milan Radoiçiqit – BIRN sjell “detaje rreth 11 laboratorëve të marihuanës, të zbuluar në veri të Kosovës”

Kosovë
KFOR-i ka nisur hetim për videon ku shihen ushtarët duke blerë drogë

KFOR-i ka nisur hetim për videon ku shihen ushtarët duke blerë drogë

Siguri
Syd Barrett – përtej mitit të gjeniut të çmendur

Syd Barrett – përtej mitit të gjeniut të çmendur

Muzika
Raporti evropian: Rrjetet shqiptare aktive në “shtëpitë e barit” në disa vende evropiane

Raporti evropian: Rrjetet shqiptare aktive në “shtëpitë e barit” në disa vende evropiane

Shqipëri
Si ndikojnë narkotikët në aktin seksual?

Si ndikojnë narkotikët në aktin seksual?

Këshilla mjekësore
Djali im përnjëherë është bërë shumë i çuditshëm, ndërkaq në dhomën e tij kam zbuluar këtë!

Djali im përnjëherë është bërë shumë i çuditshëm, ndërkaq në dhomën e tij kam zbuluar këtë!

Prindër dhe fëmijë
Tre herë më shumë drogë u gjetë në Ohër këtë verë sesa vitin e kaluar

Tre herë më shumë drogë u gjetë në Ohër këtë verë sesa vitin e kaluar

Maqedonia e Veriut
Alarmohen autoritet e burgjeve në Britani, të burgosurit po furnizohen me drogë dhe sende tjera – po i kontrabandojnë me dronë

Alarmohen autoritet e burgjeve në Britani, të burgosurit po furnizohen me drogë dhe sende tjera – po i kontrabandojnë me dronë

Evropa
I bastisën fermën e kanabisit, momenti dramatik kur i dyshuari shqiptar kërcen nëpër çati për t’i shpëtuar policisë britanike

I bastisën fermën e kanabisit, momenti dramatik kur i dyshuari shqiptar kërcen nëpër çati për t’i shpëtuar policisë britanike

Shqipëri
Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Evropa