LAJMI I FUNDIT:

Zbulim rekord nga policia gjermane – kapen 35 tonë kokainë, arrestohen shtatë persona

Zbulim rekord nga policia gjermane – kapen 35 tonë kokainë, arrestohen shtatë persona
Ilustrim

Policia gjermane kreu një aksion të koordinuar bastisjesh në shtatë shtete federale.

Policia gjermane ka arrestuar shtatë persona dhe ka sekuestruar kokainë me vlerë disa miliardë euro.

Bëhet e ditur se janë kapur 35 ton kokainë, shkruan gazeta gjermane, Bild.


Hetuesit deklarojnë se është kapja më e madhe e kokainës në Gjermani, shkruan kronenzeitung.

Bastisjet në kuadër të operacionit “Plexus” u kryen në Nordrhein-Westfalen, Bavari, Berlin, Brandenburg, Hamburg, Hesse dhe Saksoninë e Ulët.

Zyra e prokurorit të shtetit në Dyseldorf tha se operacioni u krye nga një ekip hetuesish narkotikësh nga doganat dhe policia nga Stuttgarti, North Rhine-Westphalia dhe Karlsruhe. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ishin fshehur në një shtëpi duke menduar se do t’i mashtrojnë, ushtarët rusë e pësojnë keq nga tanket ukrainase

Ishin fshehur në një shtëpi duke menduar se do t’i mashtrojnë, ushtarët rusë e pësojnë keq nga tanket ukrainase

Evropa
Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do të mund t’i kushtonte Bashkimit Evropian të paktën 150 miliardë euro

Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do të mund t’i kushtonte Bashkimit Evropian të paktën 150 miliardë euro

Amerika
Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Amerika
Ky thuhet të jetë momenti kur mbështetësit e Trump ‘njoftojnë policët se dikush po ngjitej në çati’ – pak sekonda para se të fillojnë të shtënat

Ky thuhet të jetë momenti kur mbështetësit e Trump ‘njoftojnë policët se dikush po ngjitej në çati’ – pak sekonda para se të fillojnë të shtënat

Amerika
Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Amerika
Zelensky riorganizon Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase

Zelensky riorganizon Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase

Evropa
Kalo në kategori