LAJMI I FUNDIT:

Aleksandar Vuçiq

4025 Artikuj

Knaus: Javë e rëndësishme në Strasburg – Asambleja Parlamentare do të votojë për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Knaus: Javë e rëndësishme në Strasburg – Asambleja Parlamentare do të votojë për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kosovë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Ushtria serbe afër Bujanovcit, vlerësohet kërcënim ndaj Kosovës

Ushtria serbe afër Bujanovcit, vlerësohet kërcënim ndaj Kosovës

Kosovë
Fushata e Vuçiqit kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE – iu dërgon 14 letra liderëve evropianë që të rishqyrtohet vendimi

Fushata e Vuçiqit kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE – iu dërgon 14 letra liderëve evropianë që të rishqyrtohet vendimi

Kosovë
Franca bllokon shitjen e avionëve luftarakë Rafale në Serbi, Kosova një ndër arsyet

Franca bllokon shitjen e avionëve luftarakë Rafale në Serbi, Kosova një ndër arsyet

Kosovë
Policia e Kosovës arrestoi Sreçko Sofronijeviqin për pjesëmarrje në protestat e vitit 2021, reagon Vuçiq

Policia e Kosovës arrestoi Sreçko Sofronijeviqin për pjesëmarrje në protestat e vitit 2021, reagon Vuçiq

Kosovë
“Po përjeton presion nga të gjitha anët”, mediat rajonale për pretendimet se Vuçiq u ka shkruar liderëve evropianë lidhur me Kosovën në KiE

“Po përjeton presion nga të gjitha anët”, mediat rajonale për pretendimet se Vuçiq u ka shkruar liderëve evropianë lidhur me Kosovën në KiE

Kosovë
Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Kosovë
Vllasi: Perëndimi po e toleron Vuçiqin që të mos shkojë nga ana e Rusisë

Vllasi: Perëndimi po e toleron Vuçiqin që të mos shkojë nga ana e Rusisë

Kosovë
Serbia po e shkel marrëveshjen për normalizim, Vuçiq u shkruan liderëve evropianë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Serbia po e shkel marrëveshjen për normalizim, Vuçiq u shkruan liderëve evropianë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Politikë
“Turp të keni”, degjeneron Vuçiq ndaj vendeve të QUINT-it që i kërkuan Listës Serbe të mos bojkotojë votimin e 21 prillit në veri

“Turp të keni”, degjeneron Vuçiq ndaj vendeve të QUINT-it që i kërkuan Listës Serbe të mos bojkotojë votimin e 21 prillit në veri

Kosovë
Gjenerali gjerman: Sulmi terrorist në Banjskë nuk ka mundur të ndodhë pa mbështetjen e autoriteteve të larta në Serbi

Gjenerali gjerman: Sulmi terrorist në Banjskë nuk ka mundur të ndodhë pa mbështetjen e autoriteteve të larta në Serbi

Siguri
Macron ia kujtoi Vuçiqit Banjskën: A do ta zgjidhë Beogradi rastin e sulmit në Kosovë?

Macron ia kujtoi Vuçiqit Banjskën: A do ta zgjidhë Beogradi rastin e sulmit në Kosovë?

Kosovë
Veriu i Kosovës në sytë e gazetarëve britanikë: Vuçiq po planifikon një pushtim me ndihmën e aleatit të tij Putin

Veriu i Kosovës në sytë e gazetarëve britanikë: Vuçiq po planifikon një pushtim me ndihmën e aleatit të tij Putin

Kosovë
Vuçiq thotë se ka arritur marrëveshje me Francën për blerje të aeroplanëve luftarakë

Vuçiq thotë se ka arritur marrëveshje me Francën për blerje të aeroplanëve luftarakë

Serbia
Stadner e quan qesharake deklaratën e Macron për Serbinë: Po përdor kartën e “miqësisë historike” për ta bindur Vuçiqin që të zgjohet

Stadner e quan qesharake deklaratën e Macron për Serbinë: Po përdor kartën e “miqësisë historike” për ta bindur Vuçiqin që të zgjohet

Kosovë
Bojkotimi i Listës Serbe, Osmani: Kjo po ndodh me urdhër të Vuçiqit

Bojkotimi i Listës Serbe, Osmani: Kjo po ndodh me urdhër të Vuçiqit

Kosovë
Vuçiq për takimin me Macron: Më shumë se dy orë biseduam vetëm për Kosovën

Vuçiq për takimin me Macron: Më shumë se dy orë biseduam vetëm për Kosovën

Kosovë
Macroni – Vuçiqit: Përgjegjësit për sulmin në Banjskë të dalin para drejtësisë

Macroni – Vuçiqit: Përgjegjësit për sulmin në Banjskë të dalin para drejtësisë

Kosovë
Gënjeshtra e Vuçiqit, i thotë Macronit se Kosova s’ka bërë asgjë për përparimin e dialogut

Gënjeshtra e Vuçiqit, i thotë Macronit se Kosova s’ka bërë asgjë për përparimin e dialogut

Politikë
Moszbatimi i marrëveshjes, Lajçak: Kosova dhe Serbia s’janë të gatshme për normalizim

Moszbatimi i marrëveshjes, Lajçak: Kosova dhe Serbia s’janë të gatshme për normalizim

Politikë
Takimi Vuçiq – Macron, a do ta përdorë presidenti i Serbisë lobimin kundër Kosovës për anëtarësim në KiE?

Takimi Vuçiq – Macron, a do ta përdorë presidenti i Serbisë lobimin kundër Kosovës për anëtarësim në KiE?

Kosovë
Petritsch: Marrëveshja Kurti – Vuçiq ka validitet ndërkombëtar, raportet me Washingtonin janë të tensionuara

Petritsch: Marrëveshja Kurti – Vuçiq ka validitet ndërkombëtar, raportet me Washingtonin janë të tensionuara

Kosovë
Stradner: Vuçiqi është faktori kryesor i destabilitetit në rajon, liderët perëndimorë duhet ta kuptojnë këtë gjë

Stradner: Vuçiqi është faktori kryesor i destabilitetit në rajon, liderët perëndimorë duhet ta kuptojnë këtë gjë

Politikë