LAJMI I FUNDIT:

Aleksandar Vulin

255 Artikuj

Vulin që është sanksionuar nga Uashingtoni, merr “Urdhrin e Miqësisë” nga Putini

Vulin që është sanksionuar nga Uashingtoni, merr “Urdhrin e Miqësisë” nga Putini

Serbia
“Merreni një avokat, do të ju nevojitet”, avokati serb pyet Grenellin: Si e dije dy javë më parë që Sanduloviq do të arrestohej për vendosjen e luleve mbi varrin e Blerina Jasharit?

“Merreni një avokat, do të ju nevojitet”, avokati serb pyet Grenellin: Si e dije dy javë më parë që Sanduloviq do të arrestohej për vendosjen e luleve mbi varrin e Blerina Jasharit?

Kosovë
Serbia i zgjedh me kujdes ambasadorët e saj, njerëzit e besuar të Vuçiqit të BIA-s në misionet diplomatike në rajon

Serbia i zgjedh me kujdes ambasadorët e saj, njerëzit e besuar të Vuçiqit të BIA-s në misionet diplomatike në rajon

Serbia
Reagon avokati i Sanduloviqit për deklaratën e Vulinit: Ai po gënjen, po mundohet ta mbulojë Vuçiqin

Reagon avokati i Sanduloviqit për deklaratën e Vulinit: Ai po gënjen, po mundohet ta mbulojë Vuçiqin

Serbia
Vulin thotë se ai urdhëroi arrestimin e Sanduloviqit: Ai ka punuar aktivisht për Kosovën

Vulin thotë se ai urdhëroi arrestimin e Sanduloviqit: Ai ka punuar aktivisht për Kosovën

Serbia
Pretendimi se Vulin ishte në Kosovë ditën e sulmit në Banjskë, Kurti: Me sa di unë kjo nuk është e vërtetë, ata që pretendojnë le të ofrojnë dëshmitë

Pretendimi se Vulin ishte në Kosovë ditën e sulmit në Banjskë, Kurti: Me sa di unë kjo nuk është e vërtetë, ata që pretendojnë le të ofrojnë dëshmitë

Kosovë
Pasi u shkarkua nga pozita e shefit të BIA-s në Serbi, Dodik emëron Vulinin senator në Republikën Srpska

Pasi u shkarkua nga pozita e shefit të BIA-s në Serbi, Dodik emëron Vulinin senator në Republikën Srpska

Bosnja
Pretendimi se Vulin ishte në Kosovë ditën e sulmit në Banjskë, mund t’i ndryshojë gjërat

Pretendimi se Vulin ishte në Kosovë ditën e sulmit në Banjskë, mund t’i ndryshojë gjërat

Siguri
Serwer: Dorëheqja e Vulinit nuk nënkupton distancim i Serbisë nga Rusia

Serwer: Dorëheqja e Vulinit nuk nënkupton distancim i Serbisë nga Rusia

Lajme
Escobar për dorëheqjen e Vulinit: Ai ka qenë një figurë shumë destabilizuese në rajon

Escobar për dorëheqjen e Vulinit: Ai ka qenë një figurë shumë destabilizuese në rajon

Serbia
Pro-rusi Vulin largohet nga posti i drejtorit të BIA-s, Vuçiq i del në mbrojtje

Pro-rusi Vulin largohet nga posti i drejtorit të BIA-s, Vuçiq i del në mbrojtje

Serbia
Pas dorëheqjes së Vulinit si drejtor i BIA-s, reagon Ambasada amerikane në Serbi

Pas dorëheqjes së Vulinit si drejtor i BIA-s, reagon Ambasada amerikane në Serbi

Serbia
Peci: Vulin do t’i bashkohet Vuçiqit dhe Sheshelit në koalicionin e kalorësve të vdekjes

Peci: Vulin do t’i bashkohet Vuçiqit dhe Sheshelit në koalicionin e kalorësve të vdekjes

Kosovë
Politikani serb pas dorëheqjes së Vulinit: U konfirmua pjesëmarrja e tij në sulmin terrorist në Banjskë

Politikani serb pas dorëheqjes së Vulinit: U konfirmua pjesëmarrja e tij në sulmin terrorist në Banjskë

Serbia
Ramadani: Pas dorëheqjes së Vulinit, rendin e ka Vuçiqi

Ramadani: Pas dorëheqjes së Vulinit, rendin e ka Vuçiqi

Kosovë
Musliu: Problemi i Serbisë nuk është Vulini, por ai që e ka emëruar atë – Vuçiqi

Musliu: Problemi i Serbisë nuk është Vulini, por ai që e ka emëruar atë – Vuçiqi

Kosovë
Pro-rusi Vulin jep dorëheqje nga posti i shefit të BIA-s

Pro-rusi Vulin jep dorëheqje nga posti i shefit të BIA-s

Serbia
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Kosovë
Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Kosovë
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Ambasada e SHBA-së në Serbi thotë se nuk ka ftuar zyrtarët e sanksionuar në ceremoni

Ambasada e SHBA-së në Serbi thotë se nuk ka ftuar zyrtarët e sanksionuar në ceremoni

Serbia
Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Serbia
Avokati nga Beogradi: Aleksandar Vuçiq po ia mundëson Rusisë që të rekrutojë mercenarë serbë për të vrarë ukrainasit

Avokati nga Beogradi: Aleksandar Vuçiq po ia mundëson Rusisë që të rekrutojë mercenarë serbë për të vrarë ukrainasit

Serbia