LAJMI I FUNDIT:

Familja Magashi kërkon hetim edhe ndaj familjarëve të Sokol Halilit

Familja Magashi kërkon hetim edhe ndaj familjarëve të Sokol Halilit

Rrezart Magashi, djali i axhës së të ndjerës Hamide Magashi, e cila u vra nga ish-bashkëshorti Sokol Halili në oborr të Gjinekologjisë, deklaroi se vetëvrasja e këtij të fundit nuk është dënim i mjaftueshëm që i ndjeri ia bëri vetes sot.

Reklama

Magashi shtoi se familja dyshon se kanë qenë edhe disa persona aty pranë të dyshuarit të cilët e kanë kryer krimin me të bashkë.

“Në rastin ku ka ndodh ngjarja kanë qenë edhe tre persona, por nuk kemi ndonjë informacion për ta”, u shpreh ai për Klan Kosova, duke shtuar se e ndjera ka përjetuar dhunë edhe nga anëtarët e tjerë të familjes se ish-burrit.

Ndërkaq motrat e të ndjerës Hamide Magashi kanë deklaruar se janë në gjendje të rëndë emocionale.

Edhe ato e quajtën të pamjaftueshëm dënimin që i dyshuari i dha vetes me vetëvrasje, dhe se hetimet nuk duhet të ndalen këtu, sepse siç thanë, në dhunën që e ka përjetuar motra e tyre kanë qenë të përfshirë edhe anëtaret e tjerë të familjes, dhe kërkuan që hetimet të vazhdojnë edhe ndaj tyre.

Në trend Lajme

Më shumë
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Lajme
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Lajme
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Lajme
Operacioni

Operacioni "Shpërndarësi 3", Policia sekuestron drogë, vetura, para dhe arreston katër persona në Gjilan

Lajme
Kalo në kategori