LAJMI I FUNDIT:

Vrasja

378 Artikuj

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Drejtësi
Dëshmitari thotë se Triumf Riza dhe Arben Selmanaj kishin kërkuar pajtim me Enver Sekiraqën

Dëshmitari thotë se Triumf Riza dhe Arben Selmanaj kishin kërkuar pajtim me Enver Sekiraqën

Drejtësi
Shoku i Triumf Rizës që shkoi në SHBA menjëherë pas vrasjes: Enver Sekiraqa dha urdhrin për vrasje, s’di kush është dorasi

Shoku i Triumf Rizës që shkoi në SHBA menjëherë pas vrasjes: Enver Sekiraqa dha urdhrin për vrasje, s’di kush është dorasi

Drejtësi
“Nuk kena besë”, djali i të akuzuarit për vrasjen në Baks thotë se e ka ndërprerë shkollimin sepse nuk ndihet i sigurt

“Nuk kena besë”, djali i të akuzuarit për vrasjen në Baks thotë se e ka ndërprerë shkollimin sepse nuk ndihet i sigurt

Drejtësi
Edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Drejtësi
Kurti: Vrasja mizore e Lulzim Fejzullahut duhet të jetë alarm për të gjithë

Kurti: Vrasja mizore e Lulzim Fejzullahut duhet të jetë alarm për të gjithë

Kosovë
Kush e nisi shqiptarin në Bagdad, gazetari Hoxha: Vrasja e mafiozit “Benzema” skenar Hollivudi, u filmua

Kush e nisi shqiptarin në Bagdad, gazetari Hoxha: Vrasja e mafiozit “Benzema” skenar Hollivudi, u filmua

Shqipëri
Vrasja e Ivanoviqit, lexohen deklaratat e 40 dëshmitarëve, mbrojta pati vërejtje e kundërshtime

Vrasja e Ivanoviqit, lexohen deklaratat e 40 dëshmitarëve, mbrojta pati vërejtje e kundërshtime

Drejtësi
Ish-hetuesi në rastin e vrasjes së Ivanoviqit: Jemi takuar dy herë me policinë serbe, por nuk ndihmuan në hetim

Ish-hetuesi në rastin e vrasjes së Ivanoviqit: Jemi takuar dy herë me policinë serbe, por nuk ndihmuan në hetim

Drejtësi
Vrasja në Volljakë të Klinës, i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

Vrasja në Volljakë të Klinës, i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

Drejtësi
“Me çu djalin në shkollë e me të ardhë me arkivol nuk ish lehtë”, babai i 17-vjeçarit rrëfen për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

“Me çu djalin në shkollë e me të ardhë me arkivol nuk ish lehtë”, babai i 17-vjeçarit rrëfen për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Ngjarja e rëndë në burgun e Peqinit, zbardhet dosja: Si ndodhi ekzekutimi i Arben Lleshit dhe përse u zgjodh Sokol Mjacaj për eliminimin e tij?

Ngjarja e rëndë në burgun e Peqinit, zbardhet dosja: Si ndodhi ekzekutimi i Arben Lleshit dhe përse u zgjodh Sokol Mjacaj për eliminimin e tij?

Shqipëri
Gjykimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, dëshmitari thotë se s’ka dëgjuar asnjëherë për grup kriminal të organizuar

Gjykimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, dëshmitari thotë se s’ka dëgjuar asnjëherë për grup kriminal të organizuar

Drejtësi
“200 mijë euro për kokën e Arben Lleshit”, lihen në burg 11 nga 12 zyrtarët e burgut

“200 mijë euro për kokën e Arben Lleshit”, lihen në burg 11 nga 12 zyrtarët e burgut

Shqipëri
Prokuroria e Elbasanit: Mjaçaj nuk u kontrollua ditën e ngjarjes dhe gjatë transferimit nga regjimi “41 biss” në sigurinë e lartë

Prokuroria e Elbasanit: Mjaçaj nuk u kontrollua ditën e ngjarjes dhe gjatë transferimit nga regjimi “41 biss” në sigurinë e lartë

Shqipëri
Në gjykatë shikohet video-incizimi i momentit pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Në gjykatë shikohet video-incizimi i momentit pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Drejtësi
Avokati Berisha: Kur policia shkoi për ta arrestuar, Naim Murseli tentoi ta vrasë veten

Avokati Berisha: Kur policia shkoi për ta arrestuar, Naim Murseli tentoi ta vrasë veten

Kosovë
Avokati Sopjani: Ekzistojnë metodat për ta zbuluar vrasjen e Liridona Ademajt

Avokati Sopjani: Ekzistojnë metodat për ta zbuluar vrasjen e Liridona Ademajt

Drejtësi
Aktivizohen mashtruesit, përfitojnë nga tragjedia e vrasjes së Liridona Ademajt

Aktivizohen mashtruesit, përfitojnë nga tragjedia e vrasjes së Liridona Ademajt

Kosovë
Familja e Liridonës del me një apel publik

Familja e Liridonës del me një apel publik

Kosovë
Tri vrasje të grave për dhjetë muaj, ja çka thonë ekspertët e sigurisë dhe psikologët

Tri vrasje të grave për dhjetë muaj, ja çka thonë ekspertët e sigurisë dhe psikologët

Kosovë
Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Kosovë
Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Kosovë
Arrestohet personi i katërt në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Arrestohet personi i katërt në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Drejtësi