LAJMI I FUNDIT:

Çitaku: Rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues

Çitaku: Rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues

Sekretarja e Përgjithshme e PDK-së, Vlora Çitaku, u shpreh se rezultati i zgjedhjeve në Kosovë, kurdo që do të mbahen ato, do të jetë befasues.

“Unë jam e bindur se rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues për shumë kë, siç ka qenë befasues edhe rezultati i zgjedhjeve lokale”, tha ajo

Çitaku tha se opozita në përgjithësi, jo vetëm PDK, është kritikuar padrejtësisht.


Sipas saj kjo opozitë e ka shpëtuar Kosovën që të mos bëhet shtet totalitar.

“Kjo opozitë, e cila shpeshherë edhe padrejtësisht është kritikuar, me nismat e saj të dërguar në Gjykatën Kushtetuese ka arritur që ta shpëtojë Kosovën nga tendencat autoritare dhe totalitare të kryeministrit Kurti, duke dërguar lëndët për trajtim… Kjo është detyra e opozitës, nuk është të çirret, as të hedh vezë”, tha ajo, transmeton RTV21.

Çitaku vlerësoi se kryeministri Kurti ka shkelur çdo premtim dhe çdo zotim.

“Kryeministri Kurti vazhdon të flas si opozitar. Veprimet në Bruksel i ka komplet të njëanshme”, tha ajo.

Zyrtarja e PDK-së mohoi se i kanë lënë në duar Kurtit “pataten e nxehtë”, duke thënë se i lanë vetëm Kosovën pavarur, me 100 njohje.

Ajo shtoi se Kurtit ia kanë lënë dy letra të njëpasnjëshme të presidentit amerikan që flasin për një marrëveshje finale gjithëpërfshirëse me njohje në qendër.

“E vërteta është se sjellja e papërgjegjshme, aventureske e kryeministrit Kurti solli edhe zbehjen dhe reduktimin e ambicieve të aleatëve tanë. Pati një keqlexim të tmerrshëm të kontestit të ri gjeopolitik pas agresionit rus në Ukrainë”, tha Çitaku.

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Faton Hajrizi nuk duhet të shihet si hero – nevojitet hetim vendor e ndërkombëtar për rastin e tij

Kurti: Faton Hajrizi nuk duhet të shihet si hero – nevojitet hetim vendor e ndërkombëtar për rastin e tij

Lajme
Kurti: As pas dhjetë muajsh Prokuroria nuk ka ngritur aktakuzë për Radoiçiqin, ndërsa Haxhiun e intervistuan brenda dhjetë orëve

Kurti: As pas dhjetë muajsh Prokuroria nuk ka ngritur aktakuzë për Radoiçiqin, ndërsa Haxhiun e intervistuan brenda dhjetë orëve

Lajme
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini
Furnizimi me tekste shkollore, flet ministrja Nagavci

Furnizimi me tekste shkollore, flet ministrja Nagavci

Arsim
Kalo në kategori