LAJMI I FUNDIT:

Vlora Çitaku

457 Artikuj

Çitaku për deklaratën e “Kuvendit gjithëserb”: Të mos biem në grackat e kësaj balte, Serbia nuk ka ndryshuar asnjëherë

Çitaku për deklaratën e “Kuvendit gjithëserb”: Të mos biem në grackat e kësaj balte, Serbia nuk ka ndryshuar asnjëherë

Kosovë
​Opozita s’pritet të pajtohet për shpërndarje të Kuvendit

​Opozita s’pritet të pajtohet për shpërndarje të Kuvendit

Kosovë
​Çitaku: Zgjedhjet më së largu në korrik, koalicioni me LVV vështirë i mundshëm

​Çitaku: Zgjedhjet më së largu në korrik, koalicioni me LVV vështirë i mundshëm

Kosovë
Dështimi i anëtarësimit të Kosovës në KiE, Çitaku: Fitoi pushteti, jo shteti

Dështimi i anëtarësimit të Kosovës në KiE, Çitaku: Fitoi pushteti, jo shteti

Kosovë
Çitaku: Skandaloze letra e Gërvallës, diplomacia nuk është lojë fëmijësh

Çitaku: Skandaloze letra e Gërvallës, diplomacia nuk është lojë fëmijësh

Kosovë
Çitaku: Nuk shohim mundësi për koalicion PDK-LVV

Çitaku: Nuk shohim mundësi për koalicion PDK-LVV

Politikë
Çitaku: Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Çitaku: Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Politikë
LVV: Nuk ka pasur diskutime për shpërndarjen e Kuvendit me PDK-në, deklarata e Çitakut është e pavërtetë

LVV: Nuk ka pasur diskutime për shpërndarjen e Kuvendit me PDK-në, deklarata e Çitakut është e pavërtetë

Kosovë
Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Jehona Hulaj
Çitaku: Memli Krasniqi ka pasur kontakte me Vetëvendosjen për ta shpërndarë Kuvendin

Çitaku: Memli Krasniqi ka pasur kontakte me Vetëvendosjen për ta shpërndarë Kuvendin

Kosovë
Çitaku: Kushdo që thotë se Kosova ka më shumë sovranitet në veri, nuk e ka idenë çka po ndodh atje

Çitaku: Kushdo që thotë se Kosova ka më shumë sovranitet në veri, nuk e ka idenë çka po ndodh atje

Kosovë
Çitaku: Rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues

Çitaku: Rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues

Politikë
Zgjedhjet në RMV, Çitaku i thotë Kurtit: Mos u përziej aty ku s’e ke vendin

Zgjedhjet në RMV, Çitaku i thotë Kurtit: Mos u përziej aty ku s’e ke vendin

Kosovë
Kurti përmendi Thaçin në 11 vjetorin e marrëveshjeve në Bruksel, reagon Çitaku: E di që po të mungon, duro dhe pak – dielli do të lind përsëri

Kurti përmendi Thaçin në 11 vjetorin e marrëveshjeve në Bruksel, reagon Çitaku: E di që po të mungon, duro dhe pak – dielli do të lind përsëri

Kosovë
Çitaku akuzon Kurtin për përçarje të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Ka një mosdurim për liderët politikë të UÇK-së

Çitaku akuzon Kurtin për përçarje të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Ka një mosdurim për liderët politikë të UÇK-së

Kosovë
Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Politikë
Çitaku i reagon Kurtit: Në sytë e Amerikës, Kosova është çliru e pavarësu – në sytë e tu është shkatërru

Çitaku i reagon Kurtit: Në sytë e Amerikës, Kosova është çliru e pavarësu – në sytë e tu është shkatërru

Kosovë
Ndërtimi i çerdheve, Çitaku i reagon Nagavcit: Deklarata juaj, përpjekje delitanteske për manipulim

Ndërtimi i çerdheve, Çitaku i reagon Nagavcit: Deklarata juaj, përpjekje delitanteske për manipulim

Kosovë
Çitaku: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, domosdoshmëri

Çitaku: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, domosdoshmëri

Kosovë
Çitaku: Ish-luftëtarët tanë në Hagë janë braktisur, institucionet të këndellen urgjentisht

Çitaku: Ish-luftëtarët tanë në Hagë janë braktisur, institucionet të këndellen urgjentisht

Kosovë
Çitaku: Kurti dhe eksponentët e VV-së vazhdojnë të krijojnë kriza me aleatët, duke lënë në hije skandalet në qeverisjen e brendshme

Çitaku: Kurti dhe eksponentët e VV-së vazhdojnë të krijojnë kriza me aleatët, duke lënë në hije skandalet në qeverisjen e brendshme

Kosovë
Diskutimi në OKB për Kosovën, PDK me kritika për Kurtin 

Diskutimi në OKB për Kosovën, PDK me kritika për Kurtin 

Politikë
Reagime nga PDK pas shkarkimit të Sahatçiut: Përparimit përgjigjen e merituar do t’ia japim zyrtarisht, jo në Facebook

Reagime nga PDK pas shkarkimit të Sahatçiut: Përparimit përgjigjen e merituar do t’ia japim zyrtarisht, jo në Facebook

Politikë
Çitaku thotë se ka pasur vendim që Milan Radoiçiq pas sulmit në Banjskë të kalojë lirshëm në Serbi

Çitaku thotë se ka pasur vendim që Milan Radoiçiq pas sulmit në Banjskë të kalojë lirshëm në Serbi

Kosovë