LAJMI I FUNDIT:
Rashiq kundër shpalljes së Listës Serbe organizatë terroriste: Ajo duhet larguar nga skena politike në një tjetër mënyrë

Rashiq kundër shpalljes së Listës Serbe organizatë terroriste: Ajo duhet larguar nga skena politike në një tjetër mënyrë

Politikë
Tri vaksina të reja në kalendarin e vaksinimit në Kosovë, Ramadani: Do të ketë ulje të sëmundshmërisë dhe vdekshmërisë

Tri vaksina të reja në kalendarin e vaksinimit në Kosovë, Ramadani: Do të ketë ulje të sëmundshmërisë dhe vdekshmërisë

Shëndetësi
Schneeberger: Asociacioni është i rrezikshëm, s’ka të ardhme për të

Schneeberger: Asociacioni është i rrezikshëm, s’ka të ardhme për të

Kosovë
Prokuroria përpiqet ta shfajësojë pushtetin në Serbi, thotë se Radoiçiq u furnizua me armë nga Bosnja e Hercegovina

Prokuroria përpiqet ta shfajësojë pushtetin në Serbi, thotë se Radoiçiq u furnizua me armë nga Bosnja e Hercegovina

Kosovë
Shtetasit gjerman në pikën e kalimit kufitar në Merdar i gjenden 24 revole, tre të arrestuar

Shtetasit gjerman në pikën e kalimit kufitar në Merdar i gjenden 24 revole, tre të arrestuar

Siguri
Vuçiq në mbrojtje të grupit terrorist të Radoiçiqit: Serbët donin të mbroheshin

Vuçiq në mbrojtje të grupit terrorist të Radoiçiqit: Serbët donin të mbroheshin

Kosovë
Kongresistja demokrate: SHBA-ja dhe KFOR-i duhet t’i mbajnë përgjegjës sulmuesit që kërcënojnë sigurinë e Kosovës

Kongresistja demokrate: SHBA-ja dhe KFOR-i duhet t’i mbajnë përgjegjës sulmuesit që kërcënojnë sigurinë e Kosovës

Kosovë
Avokati serb thotë se do të ngre kallëzim penal ndaj grupit të Radoiçiqit për terrorizëm dhe vrasje në Kosovë

Avokati serb thotë se do të ngre kallëzim penal ndaj grupit të Radoiçiqit për terrorizëm dhe vrasje në Kosovë

Kosovë
Shkollat publike profesionale të Kosovës do të japin mësim me ’Virtual Reality’

Shkollat publike profesionale të Kosovës do të japin mësim me ’Virtual Reality’

Arsim
Pamje ku shihet Radoiçiqi në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Pamje ku shihet Radoiçiqi në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Kosovë
Me 1 janar qytetarët e Kosovës lëvizin pa viza, qeveria fillon fushatën informuese

Me 1 janar qytetarët e Kosovës lëvizin pa viza, qeveria fillon fushatën informuese

Kosovë
Rashiq: Vuçiqi është radikal i vjetër, mua si serb më vjen turp që ai është president i Serbisë

Rashiq: Vuçiqi është radikal i vjetër, mua si serb më vjen turp që ai është president i Serbisë

Mirjeta Hajzeraj
Pas sulmit në veri, AAK del me 10 konkluzione për sigurinë në vend

Pas sulmit në veri, AAK del me 10 konkluzione për sigurinë në vend

Kosovë
Çeku kërkon ngritjen e kapaciteteve ushtarake e policore

Çeku kërkon ngritjen e kapaciteteve ushtarake e policore

Kosovë
Parku i lagjes “Arbëria” përurohet me emrin e ish-kryeministrit të Japonisë

Parku i lagjes “Arbëria” përurohet me emrin e ish-kryeministrit të Japonisë

Prishtina
Shefi i BE-së viziton veriun: Zhvillimet e fundit, paraqesin rrezik për njerëzit që jetojnë në këtë pjesë

Shefi i BE-së viziton veriun: Zhvillimet e fundit, paraqesin rrezik për njerëzit që jetojnë në këtë pjesë

Kosovë
Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi, i caktohet ndalim prej 48 orësh

Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi, i caktohet ndalim prej 48 orësh

Kosovë
Kosova në Kongresin Global të Ndërmarrësisë në Australi

Kosova në Kongresin Global të Ndërmarrësisë në Australi

Kosovë
KPM merr vendim për ndalimin e transmetimit të kanaleve të “Arena Sport” – shfaqën spotin kërcënues në serbisht

KPM merr vendim për ndalimin e transmetimit të kanaleve të “Arena Sport” – shfaqën spotin kërcënues në serbisht

Kosovë
Haradinaj: Sulmi terrorist në veri u sponsorizua nga Serbia, hetimi ndërkombëtar i domosdoshëm

Haradinaj: Sulmi terrorist në veri u sponsorizua nga Serbia, hetimi ndërkombëtar i domosdoshëm

Kosovë
Mbrohen në heshtje tre të akuzuarit për vrasjen me 14 plumba në Gjilan

Mbrohen në heshtje tre të akuzuarit për vrasjen me 14 plumba në Gjilan

Drejtësi
Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale – Shqip.ai

Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale – Shqip.ai

Kosovë
Arrestohet një person për kontrabandim me migrantë në Fushë Kosovë

Arrestohet një person për kontrabandim me migrantë në Fushë Kosovë

Drejtësi
Policia e Kosovës po vazhdon hetimet në Banjskë

Policia e Kosovës po vazhdon hetimet në Banjskë

Kosovë