Juventusi nuk merr më shumë se një pikë në udhëtim tek Empoli

Juventusi ka luajtur baras me rezultat 0-0 në udhëtim tek Empoli në kuadër të javës së katërt në elitën e futbollit italian.

Rasti i parë serioz në këtë sfidë i takoi ‘Zonjës së Vjetër’ të cilët rrezikuan seriozisht me anë të Federico Gattit në minutën e 36-të, por portieri vendas reagoi për mrekulli për t’ia mohuar golin.

Në pjesën e dytë Juventusi rriti intensitetin e lojës dhe krijoi disa raste të mira shënimi megjithatë rezultati mbeti po ai i 45 minutave të para.

‘Bianconerët’ rrezikuan fillimisht përmes Dusan Vlahovic i cili në minutën e 50-të bëri një gjuajtje të fortë e cila u ndal me shumë vështirësi nga portieri Vasquez.

Një tjetër super reagim nga portieri i Empolit erdhi në minutën e 53-të kur Teun Koopmeiners nuk arriti të realizojë për shkak të pritjes së tij fantastike.

Deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit nuk pati më ndonjë rast shënimi dhe Empoli i Ardian Ismajlit ia doli të shkëputë një pikë ndaj ekipit të Thiago Mottës.

Pas kësaj ndeshje Juventus shkon në kuotën e tetë pikëve dhe momentalisht është ende lider i tabelës deri në kompletimin e të gjitha xhirove.

Javën e ardhshme ata do të jenë nikoqir të Napolit në ‘Allianz Stadium’, mirëpo paraprakisht do të presin në Turin ekipin e PSV-së në kuadër të Ligës së Kampionëve./Telegrafi/

Mourinho i mahnitur nga kualiteti i yllit të Real Madridit - parashikon një të 'ardhme fantastike' për të

Real Madridi vuan por fiton tri pikë të rëndësishme në udhëtim tek Sociedadi

Agjenti i Roques lë të kuptohet kush ishte fajtori për largimin e tij nga Barcelona

Zinedine Zidane nuk hezitoi të përmend dy kundërshtarët më të vështirë në karrierën e tij

Mediumi anglez shkruan për Aro Muric: Nga zero tek kombëtarja në një hero tek Ipswichi

Erling Haaland ka thyer një rekord të jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Brentfordit