Dukagjini triumfon minimalisht ndaj Dinamos dhe siguron çerekfinalen e Kupës së Kosovës

Dukagjini ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Dinamos së Ferizajit për të siguruar kështu çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Pjesa e parë ishte e barabartë me të dy ekipet që po prisnin ndonjë gabim eventual të njëra-tjetrës për të rrezikuar.

Të dy ekipet kishin rastet e tyre për gol, mirëpo nuk u treguan të saktë përballë portës dhe rezultati mbeti i paprekur.

Në pjesën e dytë Dukagjini rriti intensitetin e lojës dhe kësisoji arriti që ta gjejë golin e fitores dhe atë të kualifikimit.

Për t’i dhënë avantazhin klinasve u përkujdes Altin Mërlaku i cili në minutën e 67-të arriti që të shënojë për 1-0.

Deri në përfundim të takimit nuk pati më ndryshim rezultati dhe kështu Dukagjini me meritë u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Kosovës./Telegrafi/

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Pep Guardiola tregon fajtorin për humbjen ndaj Manchester United në finale të FA Cup

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

Supergoli i Granit Xhakës i jep Bayer Leverkusenit fitoren në Kupën e Gjermanisë