LAJMI I FUNDIT:

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij – shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij – shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bayer Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Kaiserslautern me rezultat 1-0 në finalen e Kupës së Gjermanisë, ku vendosi super goli i shënuar nga Granit Xhaka.

Goli erdhi në minutën e 17-të, kur Xhaka realizoi me një super goditje nga 30 metra.

Ai kishte paraqitjen më të mirë në fushë, duke u vlerësuar si lojtarë i ndeshjes me notën 8.1.

Supergoli i Granit Xhakës i jep Bayer Leverkusenit fitoren në Kupën e Gjermanisë
Lexo po ashtu Supergoli i Granit Xhakës i jep Bayer Leverkusenit fitoren në Kupën e Gjermanisë

Xhaka kishte 102 prekje të topit, ndërsa nga pasimet ai kompletoi 85 nga 93 sa tentoi.

Mesfushori shqiptar fitoi pesë nga tetë duelet, ndërsa krijoi edhe një rast të madh për bashkëlojtarët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori