Gjilani eliminohet nga Liga e Konferencës, nuk ia del me dhjetë lojtarë ndaj Niederkorn

Gjilani është eliminuar nga faza kualifikuese në Ligën e Konferencës pas humbjes (2-0) nga Progres Niederkorn, në ndeshjen kthyese që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Në takimin e parë në kuadër të rrethit të parë kualifikues të zhvilluar në Luksemburg, skuadrat ishin ndarë baras (2-2).

Skuadra nikoqire nga minuta e 14-të mbeti me një lojtar më pak në fushë, pasi Egzon Sinani u përjashtua me karton të kuq.

Rezultati u zhbllokua në fraksionin e dytë të lojës me golin e Antoine Mazure-Hanus (65’), i cili u asistua nga Kenny Mixtur.

Në minuta e mbetura, ekipi i Gjilanit nuk ia doli të realizonte që së paku ta dërgonte sfidën në vazhdime, ashtu që nuk mundi të kualifikohej në raundin e dytë të kësaj gare.

Për më shumë, Walid Jarmouni e realizoi edhe golin e dytë për ekipin vizitor në minutat shtesë. /Telegrafi/

Dominuam tribunën, por jo fushën – Shqipëria pëson ngushtë ndaj kampionit në fuqi të Evropës

Ndeshja Itali 2-1 Shqipëri në numra: Rekord historik, statistika mbresëlënëse dhe uragani kuqezi

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Spalletti ishte i acaruar me disa gjëra pas ndeshjes ndaj Shqipërisë edhe pse Italia e tij fitoi

Sylvinho reagon pas ndeshjes me Italinë: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri