LAJMI I FUNDIT:

Liga e Konferencës

860 Artikuj

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
Fenerbahce u kthye fuqishëm në lojë ndaj Olympiacosit, vendos ndeshja kthyese

Fenerbahce u kthye fuqishëm në lojë ndaj Olympiacosit, vendos ndeshja kthyese

Ligat tjera
Konfirmohet nga prokuroria e shtetit, ndeshja e Ballkanit në grupet e Ligës së Konferencës po hetohet

Konfirmohet nga prokuroria e shtetit, ndeshja e Ballkanit në grupet e Ligës së Konferencës po hetohet

Superliga
Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Aston Villa-Lille ndeshja kryesore

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Aston Villa-Lille ndeshja kryesore

Ndërkombëtare
Arbër Hoxha shënon golin e parë me Dinamo Zagrebin, gjen rrjetën ndaj PAOK-ut

Arbër Hoxha shënon golin e parë me Dinamo Zagrebin, gjen rrjetën ndaj PAOK-ut

Ligat tjera
Edon Zhegrova pjesë e formacionit të javës në Ligën e Konferencës

Edon Zhegrova pjesë e formacionit të javës në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Shënoi super gol në fitoren e Lille, Edon Zhegrova lojtar i ndeshjes

Shënoi super gol në fitoren e Lille, Edon Zhegrova lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Edon Zhegrova me super gol ndaj Sturm Graz, shënon nga një pozitë pothuajse e pamundur

Edon Zhegrova me super gol ndaj Sturm Graz, shënon nga një pozitë pothuajse e pamundur

Ligat tjera
UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat – ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat – ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

Liga e Kampionëve
Mësohen të gjitha çiftet e 1/8-tës së Ligës së Konferencës, një super ndeshje në këtë fazë

Mësohen të gjitha çiftet e 1/8-tës së Ligës së Konferencës, një super ndeshje në këtë fazë

Ndërkombëtare
Fjalët e Arbër Hoxhës pas kalimit tutje ndaj Real Betis

Fjalët e Arbër Hoxhës pas kalimit tutje ndaj Real Betis

Ligat tjera
Arbër Hoxha asiston në golin e Dinamo Zagrebit, vlerësohet si prej më të mirëve në fushë

Arbër Hoxha asiston në golin e Dinamo Zagrebit, vlerësohet si prej më të mirëve në fushë

Ligat tjera
Liga e Kampionëve do të paguajë për klubet 2.45 miliardë euro sezonin e ardhshëm

Liga e Kampionëve do të paguajë për klubet 2.45 miliardë euro sezonin e ardhshëm

Liga e Kampionëve
Superkompjuteri më i madh parashikon çdo fitues të ligës dhe garave evropiane këtë sezon

Superkompjuteri më i madh parashikon çdo fitues të ligës dhe garave evropiane këtë sezon

Ndërkombëtare
Goli i Almit Kryeziut kundër Dinamo Zagrebit në mesin e dhjetë më të mirëve në Ligën e Konferencës

Goli i Almit Kryeziut kundër Dinamo Zagrebit në mesin e dhjetë më të mirëve në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Lumbardh Dellova pasi fitoi dy çmime nga Telegrafi: Këto dy çmime janë shumë për mua, faleminderit të gjithëve

Lumbardh Dellova pasi fitoi dy çmime nga Telegrafi: Këto dy çmime janë shumë për mua, faleminderit të gjithëve

Superliga
Nazmi Gripshi pas çmimit të fituar nga Telegrafi: Faleminderit për vlerësimin, jam shumë i lumtur për këtë çmim

Nazmi Gripshi pas çmimit të fituar nga Telegrafi: Faleminderit për vlerësimin, jam shumë i lumtur për këtë çmim

Superliga
Kompletohet shorti për fazën e play-off-it në Ligën e Konferencës, përballje interesante

Kompletohet shorti për fazën e play-off-it në Ligën e Konferencës, përballje interesante

Ligat tjera
Sot hidhet shorti i tri garave të UEFA-s, vëmendja te Liga e Kampionëve

Sot hidhet shorti i tri garave të UEFA-s, vëmendja te Liga e Kampionëve

Ndërkombëtare
Kjo është shifra që fituan katër klubet e Kosovës nga UEFA për garat ndërkombëtare këtë sezon

Kjo është shifra që fituan katër klubet e Kosovës nga UEFA për garat ndërkombëtare këtë sezon

Ligat tjera
Ballkani ‘fluturon’ në renditjen e re të UEFA-s: Merr pozitë e 160-të, klubi shqiptar me pozicionin më të mirë

Ballkani ‘fluturon’ në renditjen e re të UEFA-s: Merr pozitë e 160-të, klubi shqiptar me pozicionin më të mirë

Ligat tjera
Sa para arkëtoi Ballkani këtë sezon nga garat ndërkombëtare?

Sa para arkëtoi Ballkani këtë sezon nga garat ndërkombëtare?

Shkumbin Pireva
Ilir Daja thotë se është krenar me të arriturat e Ballkanit në garat evropiane

Ilir Daja thotë se është krenar me të arriturat e Ballkanit në garat evropiane

Ligat tjera
Trajneri i Dinamo Zagrebit me lëvdata të mëdha pas ndeshjes për Ballkanin

Trajneri i Dinamo Zagrebit me lëvdata të mëdha pas ndeshjes për Ballkanin

Ligat tjera