LAJMI I FUNDIT:

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve – Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve – Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Portugalia e përballoi pa problem Turqinë duke e mposhtur 3-0 në ndeshjen e raundit të dytë në Grupit F të Euro 2024.

Portugezët me gjashtë pikët maksimale fituan vendin e parë dhe siguruan kalimin në fazën e eliminimit direkt.

Megjithatë, përveç lojës së mrekullueshme të Portugalisë, kjo ndeshje në Dortmund u shënua edhe nga organizimi tepër i dobët i sigurimit.


Katër herë gjatë ndeshjes, tifozët pushtuan fushën për të shkuar te Cristiano Ronaldo dhe për të bërë një selfie me të.

Sigurisht, sipas rregullave të UEFA-s, secila prej këtyre pushtimeve të fushës nuk u shfaq gjatë transmetimit, por sipas reagimeve nga tribuna, tifozët ishin shumë të mërzitur në pjesën e dytë, pasi “pushtuesit e fushës” vazhdonin të ndërpresin ndeshjen dhe duke prishur ritmin.

Kjo acaroi veçanërisht tifozët turq, skuadra e të cilëve po humbiste bindshëm në fushë.

Sa i përket sigurimit, në tre rastet e para kishin durim, por në të fundit ndryshuan dhe e përcollën tifozin me vrazhdësi jashtë stadiumit. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori