LAJMI I FUNDIT:

Spalletti e zuri duke luajtur ‘PlayStation’, ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë

Spalletti e zuri duke luajtur ‘PlayStation’, ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë

Kroacia dhe Italia do të luajnë një ndeshje kyçe në Leipzig të hënën në orën 21:00 për t’u kualifikuar në Grupin B në Kampionatin Evropian.

Pas dy xhirove, Spanja ka gjashtë pikë, Italia tre, Kroacia dhe Shqipëria nga një pikë dhe është e qartë se dueli mes Azurrëve dhe kroatëve do të vendosë se kush do të shkojë në 1/16.

Tifozët të habitur pasi mësuan katër rregullat strikte që lojtarët e Italisë duhet t'i ndjekin gjatë Euro 2024
Lexo po ashtu Tifozët të habitur pasi mësuan katër rregullat strikte që lojtarët e Italisë duhet t'i ndjekin gjatë Euro 2024

Mediat italiane raportojnë se trajneri Luciano Spalletti do të bëjë ndryshime të shumta në skuadrën që ka luajtur deri tani dhe ndryshimi më interesant do të ndodhë në sulm.


Përkatësisht, sulmuesi i parë Gianluca Scamacca do të përfundojë në stolin e lojtarëve rezervë dhe për një arsye mjaft të çuditshme.

Ai ka shkelur rregullin e trajnerit italian për ndalimin e lojërave të PlayStation gjatë Euros dhe në vend të tij Mateo Retegui do të jetë në formacionin titullar kundër Kroacisë.

Dëshpëruan me Spanjën, Spalletti pritet t'i bëjë pesë ndryshime ndaj Kroacisë
Lexo po ashtu Dëshpëruan me Spanjën, Spalletti pritet t'i bëjë pesë ndryshime ndaj Kroacisë

Gjithashtu në pozicionin e mbrojtësit të djathtë nuk do të jetë Giovanni Di Lorenzo dhe në vend të tij do të luajë Matteo Darmian.

Jorginho me siguri do të zhvendoset në pankinë dhe në vend të tij mund të luajnë Nicolo Fagioli ose Bryan Cristante. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori