Bledar Devolli i lumtur që u kthye me fitore te Drenica

Në ndeshjen e tij të parë pas rikthimit te Drenica, trajneri Bledar Devolli mori një fitore të madhe në luftën për mbijetesë.

Drenica mposhti Ferizajn me rezultat 1-0 me golin e shënuar nga Archange Bintsouka – Koxy.

“Jam i lumtur që u ktheva në Skenderaj. E mora drejtimin e skuadrës me shumë qejf. Këtu ndihem si në shtëpi. Besoj që është e rëndësishme që e fituam ndeshjen”.

“Fituam dhe pikët janë të rëndësishme. Pjesa e parë nuk më pëlqeu, mezi prisja të mbaronte. Në pjesën e dytë e rritëm lojën dhe shënuam golin. Kundërshtarin e detyruam të luante me topa të gjatë. Jam i lumtur dhe i kënaqur me rezultatin, por më shumë jam i lumtur për çunat”, ka thënë Devolli.

Pas kësaj fitoreje Drenica është në vendin e tetë me 23 pikë, ndërsa Ferizaj kthehet në pozitën e fundit me 21 pikë. /Telegrafi/

Në vitin 2017 punonte në ndërtimtari, ndërsa tani ftohet nga Kroacia për në Euro 2024: Kush është Marco Pasalic

Gjyqtari përdori një rregull që pak kush e njeh në boks gjatë humbjes së Furyt nga Usyk

Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi - ka ofertën në tavolinë

Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Dalin pamjet nga reagimi i Tyson Furyt në zhveshtore pas humbjes nga Oleksandr Usyk

Ka dyshime se Guardiola dhe De Bruyne kanë gjetur klubin e ri - do të shkojnë atje së bashku në vitin 2025