LAJMI I FUNDIT:

KF Ferizaj

648 Artikuj

FC Ferizaj feston rikthimin në Superligë, kurorëzohet me titullin e kampionit në Raiffeisen Ligën e Parë – Grupi B

FC Ferizaj feston rikthimin në Superligë, kurorëzohet me titullin e kampionit në Raiffeisen Ligën e Parë – Grupi B

Superliga
Rikthimi i menjëhershëm i Ferizajt në Superligë, Abazi: Kurrë më në Ligën e Parë, qëllimi është Kupa dhe Evropa

Rikthimi i menjëhershëm i Ferizajt në Superligë, Abazi: Kurrë më në Ligën e Parë, qëllimi është Kupa dhe Evropa

Romak Zeqiri
Ferizaj dhe Suhareka sigurojnë inkuadrimin në Superligën e Kosovës

Ferizaj dhe Suhareka sigurojnë inkuadrimin në Superligën e Kosovës

Superliga
Dy emra të mëdhenj po shkëlqejnë me gola në Ligën e Parë: Mevlan Zeka dhe Betim Haxhimusa si top shënues po i inkuadrojnë në Superligë skuadrat e tyre

Dy emra të mëdhenj po shkëlqejnë me gola në Ligën e Parë: Mevlan Zeka dhe Betim Haxhimusa si top shënues po i inkuadrojnë në Superligë skuadrat e tyre

Romak Zeqiri
Suhareka dhe Ferizaj drejt Superligës së Kosovës pas fitoreve – rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë, grupet A dhe B

Suhareka dhe Ferizaj drejt Superligës së Kosovës pas fitoreve – rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë, grupet A dhe B

Liga e Parë
Trepça ’89 dhe Ferizaj fitojnë derbit në Ligën e Parë

Trepça ’89 dhe Ferizaj fitojnë derbit në Ligën e Parë

Liga e Parë
10 fitore radhazi, askush si Ferizaj në futbollin kosovar – ‘Ujqit’ me hapa të sigurt drejt rikthimit në Superligë

10 fitore radhazi, askush si Ferizaj në futbollin kosovar – ‘Ujqit’ me hapa të sigurt drejt rikthimit në Superligë

Romak Zeqiri
I ftuar edhe një futbollist i Ferizajt, Bledi Shkëmbi publikon listën e Shqipërisë U19

I ftuar edhe një futbollist i Ferizajt, Bledi Shkëmbi publikon listën e Shqipërisë U19

Kombëtarja e Shqipërisë
Liga e Parë/ Suhareka lider i ri në Grupi A, luftë e madhe për kreun në Grupin B

Liga e Parë/ Suhareka lider i ri në Grupi A, luftë e madhe për kreun në Grupin B

Liga e Parë
Dhjetë klubet sportive me më së shumti të hyra nga sponsorizimi në vitin 2023

Dhjetë klubet sportive me më së shumti të hyra nga sponsorizimi në vitin 2023

Shkumbin Pireva
Zyrtare: Sokol Kiqina rikthehet nga Shqipëria dhe nënshkruan për Ferizajn

Zyrtare: Sokol Kiqina rikthehet nga Shqipëria dhe nënshkruan për Ferizajn

Superliga
Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë
Ismet Munishi jep dorëheqje nga pozita e trajnerit te Ferizaj

Ismet Munishi jep dorëheqje nga pozita e trajnerit te Ferizaj

Liga e Parë
Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë
Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Liga e Parë
Ferizaj transferon Arlind Shabanin, ndërsa Çlirim Avdulli vazhdon kontratën

Ferizaj transferon Arlind Shabanin, ndërsa Çlirim Avdulli vazhdon kontratën

Sport vendor
Zyrtare: Ferizaj blindon edhe Jovanovskin

Zyrtare: Ferizaj blindon edhe Jovanovskin

Liga e Parë
Zyrtare: Haxhimusa vazhdon me Ferizajn

Zyrtare: Haxhimusa vazhdon me Ferizajn

Liga e Parë
Zyrtare: Ismet Munishi prezantohet te Ferizaj

Zyrtare: Ismet Munishi prezantohet te Ferizaj

Superliga
Zyrtare: Ferizaj ndan rrugët me Andrej Panadic

Zyrtare: Ferizaj ndan rrugët me Andrej Panadic

Liga e Parë
Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Ligat tjera
FFK refuzon ankesën e Ferizajt, Liria mbetet në Superligë

FFK refuzon ankesën e Ferizajt, Liria mbetet në Superligë

Superliga
Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Superliga
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga