LAJMI I FUNDIT:

Liga e Parë/ Suhareka lider i ri në Grupi A, luftë e madhe për kreun në Grupin B

Liga e Parë/ Suhareka lider i ri në Grupi A, luftë e madhe për kreun në Grupin B

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së 17-të në Ligën e Parë, Grupet A dhe B, ku nuk munguan përballjet e forta dhe rezultatet befasuese.

Në Grupin A, kemi një lider të ri, pasi Suhareka ka përfituar nga gabimi i Dinamo Ferizajt, duke mposhtur me rezultat minimal 1-0 ndaj Rilindja 1974.

Dinamo ditë më parë kishte pësuar humbje nga Rahoveci me rezultat 2-0, dukë lëshuar kështu pozitën e parë.

Vëllaznimi dhe Drenica kanë barazuar me rezultat 1-1, ndërsa Trepça ’89 ka fituar derbin lokal ndaj Trepçës me rezultat 1-0. Edhe Istogu ka fituar derbin lokal ndaj Phoenix me rezultat 2-0.

Suhareka si e para ka 32 pikë, ndërsa pas tyre vjen Dinamo me 31 pikë. Në vendin e tretë është Trepça ’89 me 27 pikë.


Sa i përket Grupit B, Vjosa ka fituar derbin ndaj Ulpianës me rezultat 4-2, ndërsa fitore kanë marr edhe Prishtina e Re dhe Ferizaj.

Prishtina e Re e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 1-0, sikurse edhe Ferizaj që fitoi ndaj Kikës me të njëjtin rezultat.

Vushtrria ka mposhtur 2 Korrikun me rezultat 1-0, ndërsa edhe Vllaznia e Pozhranit ka marr tri pikë duke triumfuar përballë Ramiz Sadikut me rezultat 3-0.

Lufta për vendin e parë në Grupin B, vazhdon të jetë e zjarrtë, me Prishtinën e Re që është lider me 39 pikë, Ferizaj i dyti me 38 pikë, ndërsa Vjosa është e treta me 37 pikë.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori