LAJMI I FUNDIT:

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, përkatësisht në Grupin A dhe B të xhiros së gjashtë.

Trepça ’89 ia doli të triumfonte në udhëtim te Suhareka me rezultat 1-0.

Rivali i tyre lokal, Trepça nuk ia doli të merrte më shumë se një pikë ndaj Phoenix në barazimin 1-1.

Fitore në këtë rreth mori edhe Drenica, që mposhti me rezultat të ngushtë Rilindjen, 2-1.

Triumf më të thellë në këtë javë mori Dinamo, që fitoi si nikoqir i Istogut me shifrat 4-0.

Tri pikë të reja kanë shkuar edhe për Vëllaznimin, që e mposhti Rahovecin me rezultat 2-0.

Tabela A

Rezultat e grupit A për javën e gjashtë

Rezultate më të ngushta pati në Grupin B, derisa Ferizaj ia doli ta mposhte Vushtrrinë me shifrat 2-0.

Fitore në këtë rreth mori edhe Ulpiana, që fitoi në udhëtim te Ramiz Sadiku, 2-1.

Pikët e plota i ftoi edhe 2 Korriku, që mposhti në shtëpi Vllazninë, me shifrat 2-0.

Flamurtari mposhti Vjosën 1-0, e me këtë rezultat fitoi edhe Prishtina e Re si mysafir i Kikës.

Tabela B

Rezultatet e grupit B për javën e gjashtë.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori