LAJMI I FUNDIT:

Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së pestë në dy grupet e Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

Nuk kanë munguar rezultatet interesante dhe befasitë në dy grupet A dhe B.

Vëllaznimi ka marrë fitore në derbi ndaj Trepçës ’89 në udhëtim 0-1, derisa tre pikë nga udhëtimi te Phoenix i fitoi edhe Dinamo pas fitore 0-2.

Rahoveci ishte skuadra e vetme që ndali pikët e plota në shtëpi pas fitores 1-0 ndaj Rilindjës.

Ndërkohë dy ndeshje përfunduan baras me rezultatin 1-1 Istogu – Suhareka dhe Trepça – Drenica.

Dinamo kryeson në Grupin A me 13 pikë pas pesë ndeshjeve, të ndjekur nga Suhareka me 10 pikë. Në fund të renditjes janë Rilindja e Istogu me nga katër pikë si dhe Phoenix me vetëm dy pikë.

Rezultatet dhe renditja në Grupin A:

Pas katër fitoreve radhazi Vjosa është ndalur në barazim në Grupin B, pasi u ndal nga 2 Korriku 0-0.

Me rezultatin e njëjtë 0-0 përfundoi edhe dueli në Prishtinë mes Ramiz Sadikut dhe Ferizajt.

Prishtina e Re e ka mposhtur Vushtrrinë me rezultat minimal 1-0, derisa me të njëjtin rezultat edhe Vllaznia ka triumfuar ndaj Kikës.

Ndërkohë fitore para adhuruesve të vet ka marrë edhe Ulpiana që ka mposhtur Flamurtarin 2-1.

Vjosa kryeson kampionatin me 13 pikë, të ndjekur nga Prishtina e Re dhe Ulpiana me nga 12 sosh. /Telegrafi/

Rezultatet dhe renditja në Grupin B:

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori