LAJMI I FUNDIT:

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë e Kosovës në të dyja grupet A dhe B ka zhvilluar ndeshjet e javës së dhjetë ku nuk kanë munguar befasitë.  

Drenica ka fituar me rezultat komod 3-1 në shtëpi ndaj Suharekës, me këta të fundit që po kalojnë nëpër një krizë të brendshme menaxhimi.

Fitore minimale në udhëtim ka shënuar Dinamo, që mposhti 1-0 Vëllaznimin, ndërsa me rezultat të njëjtë ka triumfuar edhe Rilindja ’74 përball Trepçës.

Rezultatet A

Tabela A


Lideri Prishtina e Re triumfoi me shumë vështirësi ndaj Ulpianës, 1-0 në Ligën e Parë të Grupit B.

Fitore më komode kanë shënuar Ferizaj, Kika dhe Vushtrria, ndërsa me shumë mund triumfoi Vjosa.

Ferizajasit fituan 3-2 ndaj 2 Korrikut, ndërsa vushtrriasit morën pikët e plota duke mposhtur 2-0 Ramiz Sadikun.

Kika mposhti 2-0 Flamuratin, gjersa Vjosa fitoi 2-1 në udhëtim te Vllaznia.

Tabela B

Rezultatet B

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori