Napoli vazhdon marshimin, kthehet në pozitën e parë në Serie A pas fitores ndaj Bolognas

Napoli ka shënuar fitore ndaj Bolognas me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 10-të në Serie A.

Napolitanët e nisën më mirë takimin, duke rrezikuar të parët me Lorenzo Insignen në minutën e 15-të, por italianin nuk ishte i saktë.

Vetëm pas tre minutash erdhi edhe goli i parë. Fabian Ruiz shënoi gol shumë të bukur me një goditje nga distanca (1-0).

Në fundin e pjesës së parë Napoli gjeti edhe golin e dytë me Lorenzo Insigne që shënoi nga pika e bardhë për 2-0.

Në pjesën e dytë napolitanët nuk u ndalën dhe vazhduan me aksione të bukura.

Në mintuën e 61-të, pas rishikimit të VAR, Napoli fitoi penallti pasi Gary Medel luajti me dorë në zonë.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Lorenzo Insigne që shënoi për 3-0.

Edhe pas golit të tretë, Napoli kishte raste të tjera, por që rezultati nuk ndryshoi.

Amir Rrahmani luajti për 90 minuta në këtë ndeshje.

Me këtë fitore Napoli kthehet në vendin e parë me 28 pikë, aq sa ka Milani. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve