LAJMI I FUNDIT:
Napoli

Napoli

3490 Artikuj

Info

Societa Sportiva Calcio Napoli, i njohur thjeshtë si Napoli, është klub italian i bazuar në qytetin e Napolit. I themeluar në vitin 1926, ky klub sukseset e mëdha i arriti në vitet e tetëdhjeta, kur pjesë e skuadrës ishte legjenda Diego Maradona. Asokohe, Napoli i fitoi dy titujt e vetëm të Serie A.

TROFETË kryesore

Vendore

Serie A (2): 1986–87, 1989–90.

Serie B (1): 1949–50.

Coppa Italia (6): 1961–62, 1975–76, 1986–87, 2011–12, 2013–14, 2019–20.

Superkupa e Italisë (2): 1990, 2014.

Evropiane

Kupa UEFA (1): 1988–89.

Xavi shpjegon ‘dominimin’ e Napolit që shkaktoi barazimin ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Xavi shpjegon ‘dominimin’ e Napolit që shkaktoi barazimin ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
PSG ka 300 milionë euro për transferimin e pesë yjeve në verë – Si mund të ndikohet Barcelona dhe Real Madridi?

PSG ka 300 milionë euro për transferimin e pesë yjeve në verë – Si mund të ndikohet Barcelona dhe Real Madridi?

Ndërkombëtare
“Kur e bëni këtë, ju vrisni portierin tuaj”, Cannavaro fajëson Amir Rrahmanin për golin e Barcelonës

“Kur e bëni këtë, ju vrisni portierin tuaj”, Cannavaro fajëson Amir Rrahmanin për golin e Barcelonës

Liga e Kampionëve
Xavi: Barcelona e meritonte fitoren ndaj Napolit

Xavi: Barcelona e meritonte fitoren ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Nuk ka fitues në ndeshjen e parë, Napoli dhe Barcelona luajnë baras

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë, Napoli dhe Barcelona luajnë baras

Liga e Kampionëve
Napoli pret Barcelonën, formacionet zyrtare

Napoli pret Barcelonën, formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Victor Osimhen zgjedh klubin ku dëshiron të luajë sezonin e ardhshëm

Victor Osimhen zgjedh klubin ku dëshiron të luajë sezonin e ardhshëm

Serie A
Dita e ndeshjeve: Dy super përballje luhen në Ligën e Kampionëve

Dita e ndeshjeve: Dy super përballje luhen në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
A mund Barcelona ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon? Gundogan jep përgjigje të sinqertë

A mund Barcelona ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon? Gundogan jep përgjigje të sinqertë

La Liga
Vetëm dy sekonda – prapaskenat e emërimit të Calzonas si trajner i Napolit

Vetëm dy sekonda – prapaskenat e emërimit të Calzonas si trajner i Napolit

Serie A
Napoli bëhet me trajner të ri, dy ditë para ndeshjes me Barcelonën

Napoli bëhet me trajner të ri, dy ditë para ndeshjes me Barcelonën

Serie A
Pesë lojtarët shqiptarë që shkëlqyen në fundjavë në ligat evropiane

Pesë lojtarët shqiptarë që shkëlqyen në fundjavë në ligat evropiane

Ligat tjera
Strategjia e gjigantit evropian për ta transferuar Kvaratskhelian në verë

Strategjia e gjigantit evropian për ta transferuar Kvaratskhelian në verë

La Liga
Nëse zhgënjen ndaj Barcelonës, ai do të shkarkohet – Napoli ka gjetur zëvendësuesin e Walter Mazzarrit

Nëse zhgënjen ndaj Barcelonës, ai do të shkarkohet – Napoli ka gjetur zëvendësuesin e Walter Mazzarrit

Liga e Kampionëve
Kvaratskhelia në një udhëkryq mes Napolit dhe Barcelonës

Kvaratskhelia në një udhëkryq mes Napolit dhe Barcelonës

La Liga
Nga Osimhen te Salah – Planet e PSG-së për t’i investuar mbi 200 milionë euro pas largimit të Mbappes

Nga Osimhen te Salah – Planet e PSG-së për t’i investuar mbi 200 milionë euro pas largimit të Mbappes

Ligue 1
Largimi i Mbappes nga PSG, do ta lërë Serien A pa njërin prej yjeve kryesorë

Largimi i Mbappes nga PSG, do ta lërë Serien A pa njërin prej yjeve kryesorë

Serie A
Lojtari më i shtrenjtë nga secila prej 16 skuadrave që janë aktualisht pjesë e Ligës së Kampionëve

Lojtari më i shtrenjtë nga secila prej 16 skuadrave që janë aktualisht pjesë e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Barcelona në kërkim të një sulmuesi anësor, tre yje të mëdhenj në listën e dëshirave

Barcelona në kërkim të një sulmuesi anësor, tre yje të mëdhenj në listën e dëshirave

La Liga
Superkompjuteri zbulon favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon – befasi në renditje dhe përqindje

Superkompjuteri zbulon favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon – befasi në renditje dhe përqindje

Liga e Kampionëve
Antonio Conte i hapur për të marrë Napolin në verë

Antonio Conte i hapur për të marrë Napolin në verë

Serie A
Milani merr fitore të madhe ndaj Napolit, vazhdon të mbetet në hap më kreun

Milani merr fitore të madhe ndaj Napolit, vazhdon të mbetet në hap më kreun

Serie A
Napoli po konsideron emërimin e Piolit për sezonin e ardhshëm

Napoli po konsideron emërimin e Piolit për sezonin e ardhshëm

Serie A