Inter 0-2 Real Madrid, notat e lojtarëve

Real Madridi ka fituar në udhëtim te Interi me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve.

Mbretërit kanë marrë një fitore të madhe te Nerazzurrët, fitore e cila i ngrit gjasat e tyre për të kaluar tutje nga Grupi B.

Golat në këtë fitore të Mbretërve u shënuan nga Eden Hazardi nga penalltia në minutën e shtatë dhe një autogol nga Achraf Hakimi në minutën e 59-të.

Lexo po ashtu Real Madridi triumfon në udhëtim te Interi – Nerazzurrët pranë eliminimit nga grupet

Lojtarët më të vlerësuar të kësaj ndeshje ishin dyshja Hazard dhe Nacho, të cilët u vlerësuan me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Arturo Vidal, i cili pas kartonit të kuq u notua me 4.6.

Inter:

Real Madrid:

/Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Dikur shkëlqente tek Liverpooli, tani është përjashtuar nga ekipi amator në moshën 28-vjeçare

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-sulmuesi i Anglisë me akuza të rënda ndaj Klopp: Pa Salah, nuk do të kishin fituar asgjë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin