Ballkani turpëron Drenicën në Therandë

Ballkani e ka mposhtur Drenicën në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës me rezultat 5-0.

Pas vetëm tetë minutash lojë, skuadra nga Theranda kaloi në epërsi me anë të Arbër Prekazit që u asistua nga Meriton Korenica.

Kaluan më pas edhe 13 minuta lojë dhe Mirlinda ku e shënoi golin e dytë për Ballkanin nga një asistim i Armend Thaqit.

Thaqi më pas ndryshoi rol dhe një asistues doli në golashënues, për të shënuar golin e tretë për skuadrën e tij të re në minutën e 28-të.

Në pjesën e dytë, Ballkani ishte sërish më kërkues dhe arriti që të shënonte edhe golin e katërt.

Daku, Nazmi Gripshi, Visar Berisha e Blend Baftiu, shpërdoruan disa raste të mira në 45 minutat e dytë.

Mirëpo, Ballkani shënoi edhe golin e katërt në minutën e 84-të me anë të Dakut që ishte goli i tij i dytë në ndeshje.

Golin e tij të dytë në këtë takim e realizoi edhe Armend Thaqi që realizoi për 5-0 në minutën e 90+2.

Pas javës së pestë, Ballkani është lider me 13 pikë, ndërsa Drenica në të tetin me pesë sosh. /Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur