Roma dhe Interi luajnë baras në spektaklin e katër golave në Olimpico

Roma - Inter (Foto: Giampiero Sposito/Getty Images/Guliver)

Roma dhe Interi kanë luajtur baras 2-2 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 34-të në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur ta mbajë epërsinë e hershme të krijuar, pasi Roma arriti ta kthejë rezultatin, ndërsa në fund ndeshja u mbyll baras.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë, ku të dyja skuadrat përveç rasteve të krijuara, shënuan edhe nga një gol.

Të parët në epërsi kaluan Nerazzurrët me anë të Stefan De Vrij (9’) për 0-1, ndërsa Roma barazoi 1-1 me anë të Leonardo Spinazzola (45+).

Në pjesën e dytë, përsëri pati lojë të barabartë nga të dyja skuadrat, me Romën që kësaj radhe shënoi e para dhe Interi barazoi në fund për një pikë.

Henrikh Mkhitaryan (57’) kaloi Romën në epërsi 2-1, ndërsa Interi arriti ta barazojë rezultatin me anë të Romelu Lukaku (87’), i cili ishte i saktë nga penalltia dhe vulosi rezultatin përfundimtar 2-2.

Pas këtij barazimi, Interi e sheh veten në pozitën e dytë me 72 pikë apo pesë më pak se lideri Juventusi, ndërsa Roma renditet e pesta me 58 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Nerazzurrët e presin në shtëpi Fiorentinën, ndërsa Giallorossët udhëtojnë te Spali. /Telegrafi/

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

"Harroje Real Madridin sepse aty nuk je numër një, shko në Arabinë Saudite dhe merr 350 milionë euro" - francezi legjendar këshillon Mbappen

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Të gjithë po flasin për thumbimin që Jadon Sancho ia ka bërë Ten Hagut në rrjetet sociale