Kosovare Asllani shënon në fitoren bindëse të Suedisë ndaj Tajlandës në Kampionatin Botëror

Kosovare Asllani (Foto: Elsa/Getty Images/Guliver)

Kombëtarja e Suedisë në kategorinë e femrave ka fituar me rezultat bindës ndaj atyre të Tajlandës (5-1) në kuadër të Kupës së Botës.

Llogarinë e golave për kombëtaren suedeze e hapi Linda Sembrant që realizoi në minutën e gjashtë, ndërsa Kosovare Asllani (19’) e dyfishoi epërsinë.

Fridolina Rolfo (42’) e mbylli pjesën e parë me golin e tretë për Suedinë, duke bërë që ato të shkonin në pushim me një avantazh të lartë.

Pjesa e dytë filloi sërish në të mirë të kombëtares suedeze, pasi Lina Hurting shënoi për 4-0, në minutën e 81-të.

Të gjitha lajmet nga Kosovare Asllani
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Kosovare Asllani

Tajlanda arriti ta ngushtonte epërsinë e Suedisë me anë të Kanjana Sungngoen (90’+1), mirëpo për ta mbyllur fitoren e suedezëve me rezultat bindës, u përkujdes Elin Rubensson që realizoi nga pika e bardhë në minutat shtesë (90’+6).

Kombëtarja e Suedisë është liderë e Grupit F me gjashtë pikë, e ndjekur nga prej SHBA-ve me tri, derisa Kili dhe Tajlanda janë ende pa pikë. /Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Superylli i Barcelonës me lëvdata të mëdha për Carlo Ancelottin: Lojtarët e ndjekin atë verbërisht

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin