LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Suedisë

352 Artikuj

Para 28 vjetësh ishte i katërti në garën për Topin e Artë, sot askush nuk e njeh

Para 28 vjetësh ishte i katërti në garën për Topin e Artë, sot askush nuk e njeh

Ndërkombëtare
UEFA: Ndeshja Belgjikë-Suedi nuk do të ri-luhet, regjistrohet me rezultatin 1-1

UEFA: Ndeshja Belgjikë-Suedi nuk do të ri-luhet, regjistrohet me rezultatin 1-1

Përfaqësueset
Lindelof dënon aktin ‘çnjerëzor’ të vrasjes së dy tifozëve suedezë

Lindelof dënon aktin ‘çnjerëzor’ të vrasjes së dy tifozëve suedezë

Përfaqësueset
Tifozët e Belgjikës dhe ata të Suedisë mbesin të ngujuar në stadium shkaku i sulmit të dyshuar terrorist

Tifozët e Belgjikës dhe ata të Suedisë mbesin të ngujuar në stadium shkaku i sulmit të dyshuar terrorist

Përfaqësueset
Dyshohet për sulm terrorist në Bruksel: Ndërpritet ndeshja Belgjikë – Suedi

Dyshohet për sulm terrorist në Bruksel: Ndërpritet ndeshja Belgjikë – Suedi

Përfaqësueset
Asistim në minutën e fundit, Kosovare Asllani jep kontribut të madh në fitoren e Suedisë në Kupën e Botës

Asistim në minutën e fundit, Kosovare Asllani jep kontribut të madh në fitoren e Suedisë në Kupën e Botës

Ndërkombëtare
‘Të pres në Suedi, tash do të lë të shkosh’ – publikohet videoja e debatit të ashpër mes Ibras dhe Arnautovicit

‘Të pres në Suedi, tash do të lë të shkosh’ – publikohet videoja e debatit të ashpër mes Ibras dhe Arnautovicit

Përfaqësueset
Tifozët tani po e kuptojnë se çfarë kuptimi ka emri i Zlatan Ibrahimovicit

Tifozët tani po e kuptojnë se çfarë kuptimi ka emri i Zlatan Ibrahimovicit

Ndërkombëtare
Tjetër lëndim, tjetër mungesë për Ibrahimovic

Tjetër lëndim, tjetër mungesë për Ibrahimovic

Serie A
Si duket një stërvitje në sytë e Zlatan Ibrahimovic – suedezi mbante një kamerë në trup për të xhiruar gjithçka

Si duket një stërvitje në sytë e Zlatan Ibrahimovic – suedezi mbante një kamerë në trup për të xhiruar gjithçka

Përfaqësueset
Romelu Lukaku shënon het-trik në fitoren e Belgjikës ndaj Suedisë

Romelu Lukaku shënon het-trik në fitoren e Belgjikës ndaj Suedisë

Përfaqësueset
Në moshën 41 vjeçare, Ibra mund të ftohet nga Suedia për ndeshjet kualifikuese të ‘Euro 2024’

Në moshën 41 vjeçare, Ibra mund të ftohet nga Suedia për ndeshjet kualifikuese të ‘Euro 2024’

Përfaqësueset
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Ish-reprezentuesi suedez që fitoi titullin me Arsenalin është larguar nga jeta e futbollit – ai tani shet pemë dhe perime dhe është i njohur për këtë

Ish-reprezentuesi suedez që fitoi titullin me Arsenalin është larguar nga jeta e futbollit – ai tani shet pemë dhe perime dhe është i njohur për këtë

Premier League
Kosovare Asllani shpërthen në kritika ndaj VAR-it: Kjo është një katastrofë

Kosovare Asllani shpërthen në kritika ndaj VAR-it: Kjo është një katastrofë

Ndërkombëtare
Kurtulus konfirmon se ka pranuar mesazhe urryese pas refuzimit të Kosovës – por nuk i interesojnë ato

Kurtulus konfirmon se ka pranuar mesazhe urryese pas refuzimit të Kosovës – por nuk i interesojnë ato

Përfaqësuesja e Kosovës
Kurtulus: Suedia dhe Kosova në zemrën time, por pas bisedimeve me përzgjedhësin Andersson kam zgjedhur Suedinë

Kurtulus: Suedia dhe Kosova në zemrën time, por pas bisedimeve me përzgjedhësin Andersson kam zgjedhur Suedinë

Përfaqësuesja e Kosovës
“Rregullat e FIFA-s janë të qarta”, Giresse e komenton vendimin e Kurtulusit për t’u larguar nga Kosova

“Rregullat e FIFA-s janë të qarta”, Giresse e komenton vendimin e Kurtulusit për t’u larguar nga Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse konfirmon largimin e Edvin Kurtulus nga Kosova te Suedia

Giresse konfirmon largimin e Edvin Kurtulus nga Kosova te Suedia

Përfaqësuesja e Kosovës
Ibrahimovic zbulon planin për të ardhmen pas eliminimit të Suedisë nga Kupa e Botës

Ibrahimovic zbulon planin për të ardhmen pas eliminimit të Suedisë nga Kupa e Botës

Ndërkombëtare
Lewandowski lë në shtëpi Ibrahimovicin, Polonia siguron biletën për Katar 2022

Lewandowski lë në shtëpi Ibrahimovicin, Polonia siguron biletën për Katar 2022

Përfaqësueset
Formacionet startuese: Polonia dhe Suedia kërkojnë vizën për në ‘Katar 2022’

Formacionet startuese: Polonia dhe Suedia kërkojnë vizën për në ‘Katar 2022’

Përfaqësueset
Suedia fiton pas vazhdimeve ndaj Republikës Çeke, vendos goli i Quaison

Suedia fiton pas vazhdimeve ndaj Republikës Çeke, vendos goli i Quaison

Përfaqësueset
Nga presioni i lartë – FIFA e mendon përjashtimin e Rusisë nga të gjitha garat

Nga presioni i lartë – FIFA e mendon përjashtimin e Rusisë nga të gjitha garat

Përfaqësueset