Fitore e Milanit me frymën e fundit ndaj Genoas, Silva shënon golin e parë në Serie A

Andre Silva duke festuar golin ndaj Genoas (Foto: Getty Images)

Milani ka vazhduar me rezultate të mira, këtë herë fitoi ndaj Genoas 0-1 në Serie A.

Mysafirët ishit më të mirë dhe ishte një fitore e merituar për skuadrën e Genaro Gattusos .

Një minutë heshtje në shenjë nderi për Davide Astorin – Foto: Getty Images

Milani e filloi mirë, ishin Giacomo Bonaventura (8′) dhe Nikola Kalinic (10′) kishin raste të mira, por nuk arritën të tundin rrjetën e Mattia Perin.

Pjesa e dytë filloi me disa shanse nga Genoa,  Lucas Rigoni shënoi, por pasi gjyqtari shkoi VAR-in goli u anulua për shkak të pozicionit jashtë loje.

Lojtarët e Milanit duke pritur vendimin e VAR-it (Foto: Getty Images)

Në minutën e 73-të ishte Suso ai që kishte rast të mirë, por Perin edhe një herë nuk i lejoi golin kundërshtarëve.

Në minutat e mbetur ishte kryesisht në mesfushë dhe pa raste serioze. Por, këtë monotoni e ndryshoi goli i Andre Sivlas në kohën shtesë.

FAKT: Gennaro Gattuso ka ndryshuar rrënjësisht Milanin këtë sezon (Foto: Getty Images)

Pas kësaj fitore Milani vazhdon në vendin e gjashtë me 47 pikë, kurse Genoa në pozitën e 13-të me 30 pikë.

Skuadra e drejtuar nga Gattusso xhiron e radhës e ka ndaj Chievos, kurse Genoa udhëton te Napoli. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute