LAJMI I FUNDIT:

Milani hap bisedimet me trajnerin që fitoi Kupën e Botës, por Fonseca është ende favorit

Milani hap bisedimet me trajnerin që fitoi Kupën e Botës, por Fonseca është ende favorit

Paulo Fonseca është ende në krye të listës së Milanit në kërkimin e tyre për një trajner të ri, por bisedimet janë hapur edhe me fituesin e Kupës së Botës, Lionel Scaloni.

Kërkimi i trajnerëve nga kuqezinjtë po vazhdon të zhurmojë pa shumë rezultate, duke i lënë tifozët të frustruar dhe konfuz ndërsa Stefano Pioli përgatitet të udhëheq ekipin në dy ndeshjet e tij të fundit, për t’i dhënë fund një periudhe pesëvjeçare në krye.

Fonseca i Lille tani është shfaqur si kandidati kryesor për postin e Milanit, duke tejkaluar konkurrencën nga Sergio Conceicao, Mark van Bommel, Julen Lopetegui dhe të tjerë, por ende nuk është marrë një vendim përfundimtar, duke i lënë gjërat të paqarta për pushimin veror.


Trajneri i yllit të Kosovës shihet si favorit për të marrë drejtimin e Milanit
Lexo po ashtu Trajneri i yllit të Kosovës shihet si favorit për të marrë drejtimin e Milanit

Sipas Gazzetta dello Sport, Milani ka qenë në kontakt me agjentët e trajnerit të Argjentinës, Scaloni, të interesuar për idenë e emërimit të fituesit të Kupës së Botës 2022.

Asnjë takim kokë më kokë nuk është zhvilluar ende dhe ai do të qëndrojë jashtë takimeve deri pas përfundimit të Copa America më 14 korrik.

Ndërsa Fonseca është ende në krye të listës, kuqezinjtë janë të hapur për kandidatë të tjerë, duke përfshirë Marcelo Gallardo dhe Graham Potter.

Nuk janë në konsideratë Antonio Conte dhe Massimiliano Allegri, as nuk konsiderohen në linjë me projektin në kryeqytetin e Lombardisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Premier League
Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Serie A
Kalo në kategori