Arsenal 1-3 Man Utd, notat e lojtarëve

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 02: Alexandre Lacazette of Arsenal scores his sides first goal during the Premier League match between Arsenal and Manchester United at Emirates Stadium on December 2, 2017 in London, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Arsenali humbi ndaj Manchester Unitedit me rezultat 1-3, edhe pse ishin skuadra më në fushë.

Golin e vetëm për Topcinjët e shënoi Alexandre Lacazette në minutën e 49-të, kurse për Djajtë e Kuq shënuan  Antonio Valencia në minutën e katër dhe Jesse Lingard (11′, 63′).

David de Gea ishte lojtari i ndeshjes, kjo pasi spanjolli bëri disa pritje fantasike dhe kështu i dha fitores skuadrës së tij.

Pas portierit paraqitjet të mirë arriti të bëjë edhe Paul Pogba dhe normalisht dy asisituesit.

Për Arsenalin më i miri ishte Lacazette, por edhe Granit Xhaka bëri një paraqitje të mirë.

Më i dobëti me notë ishte Shkodran Mustafi, i cili gaboi te goli i dytë dhe la fushën pas 15 minutash për shkak të lëndimit. /Telegrafi/