Monaco përmbys Cityn, kualifikohet në çerekfinale (Video)

MONACO - MARCH 15: Kylian Mbappe of AS Monaco (29) celebrates as he scores their first goal with team mates during the UEFA Champions League Round of 16 second leg match between AS Monaco and Manchester City FC at Stade Louis II on March 15, 2017 in Monaco, Monaco. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

Monaco fitoi në ndeshjen e kthimit ndaj Manchester Cityt me rezultat 3-1.

Me këtë francezët befasuan të gjithë me lojën e mirë, duke përmbysur rezultatin e thellë nga ndeshja e parë.

Getty Images

Goli i parë në takim u shënua nga Kylian Mbappe në minutën e tetë, ndërsa në minutën e 29-të shënoi edhe Fabinho dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Goli i vetëm për mysafirët u shënua nga Leroy Sane në minutën e 71-të.

Kundërpërgjigjja nga vendasit erdhi vetëm pas gjashtë minutash, ku Tiemoue Bakayoko shënoi golin e kualifikimit.

Pas kësaj fitore Monaco kualifikohet në çerekfinale, ndërsa ndeshja e parë kishte përfunduar 5-3 për Cityn. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale