Chievo 2-0 Inter: Notat e Lojtarëve, mësojeni notën e Hetemajt (Foto)

Chievo ka shkaktuar befasi në xhiron e parë të Serie A.

Skuadra e shqiptarit Përparim Hetemaj ka shënuar fitore para shikuesve të vetë në stadiumin “Marc’Antonio Bentegodi” kundër  Interit me rezultat 2-0.

Golat e skuadrës nga Verona u shënuan nga mesfushori me tipare sulmuese, Valter Birsa, i cili shënoi fillimisht në minutën e 48-të, teksa golin e dytë në minutën e 81-të.

Chievo e Hetemajt befason Interin (Video)
Lexo po ashtu Chievo e Hetemajt befason Interin (Video)

Whoscored tashmë ka publikuar notat e futbollistëve të të dyja skuadrave.

Sipas kësaj faqe, futbollisti me notën më të lartë ishte golashënuesi i dyfishtë, Valter Birsa me notën 8.4, teksa notën më të ulët e pati portieri i Interit, Samir Handanovic, i cili u notua me 5.8. /Telegrafi/

Chievo:

notat chievo

Inter:

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Vrapimi heroik i Modric edhe pse në moshën 39-vjeçare: Real Madridi shpëtoi, por pa të mund të kishte humbur

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Mbappe e ka marrë tashmë numrin 10 nga Modric, por kroati mund të preket nga propozimi i ri i francezit