Laudrup: Ramos u tregua budalla

Michael Laudrup e ka quajtur Sergio Ramosin ‘budalla’ për shkak të përjashtimit me karton të kuq kah fundi i ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Kapiteni i Los Blancos mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 84, por menjëherë pas Cristiano Ronaldo shënoi golin e fitores.

“(Reali) e meritoi fitoren. Në gjysmën e dytë, ata ishin skuadër shumë më e mirë. Duke u kthyer nga disavantazhi prej 1-0 dhe duke e barazuar rezultatin”.

“Pastaj me 10 lojtarë (shënuan golin e fitores), një karton i dytë i verdhë prej budallai i Ramosit”.

“Vërtet mendoj se ata e merituan. Veç kësaj, ata patën edhe dy ose tri raste të mira”, ka deklaruar për Sky Sports lojtari që ka veshur fanellën e të dyja skuadrave. /Telegrafi/

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin