LAJMI I FUNDIT:
el Clasico

el Clasico

788 Artikuj

Info

El Clasico është derbi më i madh botëror që zhvillohet në mes të rivalëve të përbetuar, Real Madrid dhe Barcelona.

Në fillim, iu referohej vetëm ndeshjeve të dy gjigantëve në kuadër të kampionatit spanjoll, por tash është gjeneralizuar dhe konsiderohet si i tillë në çfarëdo gare ku luajnë këto dy skuadra mes vete, duke përfshirë Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Mbretit.

El Clasico është një prej evenimenteve më të shikuara sportive dhe gjithmonë është shoqëruar me momente tensioni nga të dyja palët.

Teknologjia e vijës së portës ​​ka analizuar golin në El Clasico, është konfirmuar se ishte apo nuk ishte

Teknologjia e vijës së portës ​​ka analizuar golin në El Clasico, është konfirmuar se ishte apo nuk ishte

La Liga
El Clasico zhvendoset në SHBA, amerikanët mirëpresin ngjarjet më të rëndësishme të futbollit botëror

El Clasico zhvendoset në SHBA, amerikanët mirëpresin ngjarjet më të rëndësishme të futbollit botëror

La Liga
Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

La Liga
Barcelona do të ndërmarrë veprime ligjore për golin fantazmë në El Clasico

Barcelona do të ndërmarrë veprime ligjore për golin fantazmë në El Clasico

La Liga
Laporta kërkon zyrtarisht që El Clasico të riluhet – publikon detajet

Laporta kërkon zyrtarisht që El Clasico të riluhet – publikon detajet

La Liga
Vetëm një fjalë – Bellingham përshkruan në mënyrën më të mirë të mundshme paraqitjen e Lucas Vazquez në El Clasico

Vetëm një fjalë – Bellingham përshkruan në mënyrën më të mirë të mundshme paraqitjen e Lucas Vazquez në El Clasico

La Liga
Lamine Yamal nuk është lojtari më i ri ndonjëherë që ka startuar në El Clasico – rekordi i 1941 vazhdon të qëndrojë

Lamine Yamal nuk është lojtari më i ri ndonjëherë që ka startuar në El Clasico – rekordi i 1941 vazhdon të qëndrojë

La Liga
Një lojtar i vetëm ia shkatërroi sezonin Barcelonës – Publikohen pamjet si katalunasit pranojnë dy gola të njëjtë si nga PSG ashtu edhe nga Real Madridi

Një lojtar i vetëm ia shkatërroi sezonin Barcelonës – Publikohen pamjet si katalunasit pranojnë dy gola të njëjtë si nga PSG ashtu edhe nga Real Madridi

La Liga
Araujo godet rëndë La Ligan pasi Barcelona u dëmtua në El Clasico

Araujo godet rëndë La Ligan pasi Barcelona u dëmtua në El Clasico

La Liga
Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

La Liga
Renditen El Clasico-t më të zjarrtë në shekullin XXI – tre faktorë të renditjes

Renditen El Clasico-t më të zjarrtë në shekullin XXI – tre faktorë të renditjes

La Liga
“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos

La Liga
Merret vendimi për kartonin e kuq të Xavit, mësohet se a do të mungojë në El Clasicon ndaj Real Madridi

Merret vendimi për kartonin e kuq të Xavit, mësohet se a do të mungojë në El Clasicon ndaj Real Madridi

La Liga
“Përkundrazi, kalojmë mirë”, Gundogan mohon problemin me yllin e Real Madridit

“Përkundrazi, kalojmë mirë”, Gundogan mohon problemin me yllin e Real Madridit

La Liga
Tashmë dihet data dhe ora e El Clasicos që do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu”

Tashmë dihet data dhe ora e El Clasicos që do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu”

La Liga
Barcelona i vendos vetes objektivin e ‘paarritshëm’ deri para El Clasicos ndaj Real Madridit

Barcelona i vendos vetes objektivin e ‘paarritshëm’ deri para El Clasicos ndaj Real Madridit

La Liga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Nga përjashtimi i mundshëm i De Paul në derbi te penalltia e mundshme ndaj Araujo në El Clasico, zbulohen audio të reja të diskutueshme

Nga përjashtimi i mundshëm i De Paul në derbi te penalltia e mundshme ndaj Araujo në El Clasico, zbulohen audio të reja të diskutueshme

La Liga
Xavi beson se Barcelona duhet të jetë besnike ndaj ADN-së së saj për të mposhtur Real Madridin në finale

Xavi beson se Barcelona duhet të jetë besnike ndaj ADN-së së saj për të mposhtur Real Madridin në finale

Ndërkombëtare
Ancelotti e pranon se ka dhimbje koke për të përzgjedhur formacionin në El Clasico ndaj Barcelonës 

Ancelotti e pranon se ka dhimbje koke për të përzgjedhur formacionin në El Clasico ndaj Barcelonës 

Ndërkombëtare
Buzëqesh Ancelotti, Real Madridit i kthehet ylli i madh për finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës

Buzëqesh Ancelotti, Real Madridit i kthehet ylli i madh për finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës

Ndërkombëtare
“Është superekip, por do përpiqemi t’i dominojmë”, Xavi flet për El Clasicon ndaj Real Madridi

“Është superekip, por do përpiqemi t’i dominojmë”, Xavi flet për El Clasicon ndaj Real Madridi

La Liga
10 dallimet mes Endrick dhe Vitor Roque: Të dy kanë gola, por janë shumë të ndryshëm

10 dallimet mes Endrick dhe Vitor Roque: Të dy kanë gola, por janë shumë të ndryshëm

Shkumbin Pireva
La Liga shpërndan paratë e të drejtave televizive për sezonin 2022/23 – Real Madrid merr më shumë se Barça

La Liga shpërndan paratë e të drejtave televizive për sezonin 2022/23 – Real Madrid merr më shumë se Barça

La Liga