LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti e pranon se ka dhimbje koke për të përzgjedhur formacionin në El Clasico ndaj Barcelonës 

Ancelotti e pranon se ka dhimbje koke për të përzgjedhur formacionin në El Clasico ndaj Barcelonës 

Real Madridi po synon të marrë trofeun e parë të sezonit kur do të përballet me Barcelonën në Riad në finalen e Superkupës së Spanjës. Sigurisht që Los Blancos do të ketë një dëshirë të madhe për të fituar garën, jo vetëm sepse po luajnë me rivalët e tyre të hidhur, por sepse humbën me ta në finalen e sezonit të kaluar.

Përpara ndeshjes El Clasico, Carlo Ancelotti foli për mediat në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.


Italiani i bëri jehonë ndjenjave nga homologu i tij, Xavi Hernandez, se asnjë ekip nuk është favorit që shkon në finalen e së dielës.

Buzëqesh Ancelotti, Real Madridit i kthehet ylli i madh për finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës
Lexo po ashtu Buzëqesh Ancelotti, Real Madridit i kthehet ylli i madh për finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës

“Është një titull i rëndësishëm për shkak të imazhit të klubit. Një El Clasico barazon të gjitha gjërat, nuk ka favoritë sipas trajektores. Janë detajet e vogla që do të vendosin finalen”, ka thënë fillimisht Ancelotti në konferencë.

Ancelotti foli edhe për dhimbjen e madhe të kokës rreth përzgjedhjes me të cilën përballet për ndeshjen. Kepa Arrizabalaga startoi kundër Atletico Madridit, por ai bëri një gabim të madh për golin e pestë të asaj ndeshjeje, gjë që kishte bërë që tifozët të dëshironin që Andriy Lunin të startonte. Italiani e ka pranuar se nuk e di se kush është titullari i tij.

“Ne kemi nënshkruar me Kepën, ai ka qenë titullar, pastaj kishte një lëndim. Lunin e meriton të konkurrojë – jo për shkak të dobësive të Kepës, por për shkak të paraqitjeve të tij të mira. Më duket se nuk mund të zgjedh një titullar dhe një zëvendësues. E rëndësishme është që të dy ta kuptojnë këtë”, përfundoi italiani.

Zgjedhja e opsionit të duhur mund të jetë ndryshimi midis fitimit të Superkupës së Spanjës ose humbjes së tij për Real Madridin dhe Ancelottin. Kërkohet një vendim i madh nga tani deri në fillimin e së dielës në mbrëmje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori