LAJMI I FUNDIT:

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Mes polemikave për gjykimin e El Clasicos të së dielës mbrëma, është zbuluar se presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, ka takuar gjyqtarin Cesar Soto Grado, para ndeshjes.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Perez kishte qenë në dhomën e zhveshjes së Real Madridit përpara ndeshjes kundër Barcelonës, kur u largua dhe u takua me Soto Grado në tunel, dhe ai përshëndeti gjyqtarin dhe ndihmësit e tij.

Perez në ato qaste shoqërohej nga delegati i ndeshjes dhe ish-gjyqtari Carlos Megia Davila.

Gjyqtari Soto Grado gjatë El Clasicos

I pranishëm ishte edhe Miguel Angel Perez Lasa, gjyqtari raportues i RFEF për El Clasico dhe i cili u tërhoq në vitin 2013 pa e akorduar kurrë asnjë penallti kundër Real Madridit në Bernabeu.

Kjo sigurisht do të shtoj zemërimin te Barcelona për performancën e Soto Grados, me klubin që thuhet se kërkon të ndërmarrë veprime ligjore për golin fantazmë të Lamine Yamal dhe presidenti Joan Laporta që kërcënon me një riluajtje të ndeshjes.

Barcelona do të ndërmarrë veprime ligjore për golin fantazmë në El Clasico
Lexo po ashtu Barcelona do të ndërmarrë veprime ligjore për golin fantazmë në El Clasico

Ndërsa është sigurisht e pazakontë që presidentët të kenë qasje me gjyqtarët apo zyrtarët përpara ndeshjeve, do të ishte e pazakontë nëse Perez nuk do ta kishte përshëndetur atë ndërsa kalonte.

Në çdo rast, konkluzioni i çdo qëllimi të keq nga ana e presidentit të Real Madridit duket i gabuar, qoftë edhe vetëm sepse dikush do të supozonte se ai do të ishte shumë më delikat në lidhje me të sesa të kryente një biznes të tillë në tunel. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori