LAJMI I FUNDIT:

Laporta kërkon zyrtarisht që El Clasico të riluhet – publikon detajet

Laporta kërkon zyrtarisht që El Clasico të riluhet – publikon detajet

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta nuk e përjashton mundësinë e riluajtjes së El Clasico që u zhvillua të dielën e javës që shkoi (21 prill).

I pari i klubit katalunas nuk e pranon disfatën 3-2 nga Real Madridi në Santiago Bernabeu, andaj do të bëjnë një peticion.

“Ne i kërkuam RFEF-së që të na siguronte të gjitha imazhet dhe audiot e golit të anuluar të Lamine (Yamal)”, deklaroi ai.

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico
Lexo po ashtu Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

“Nëse do të ishte një qëllim ligjor, ne nuk e përjashtojmë kërkesën për të ri-luajtur ndeshjen. Do të shkojmë më tej, nuk përjashtojmë asgjë”.

Jude Bellingham shënoi vonë pasi Real Madridi mori fitoren e tretë radhazi ndaj rivalëve të tyre.

Me këtë fitore, Los Blancos kanë shkuar në 11 pikë diferencë dhe gara për titull ka përfunduar në La Liga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori