LAJMI I FUNDIT:

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Real Madridi ka arritur fitore 3-2 ndaj Barcelonës në El Clasicon e së dielës mbrëma në një sfidë spektakolare.

Barcelona qysh në pjesën e parë mbeti pa njërin nga yjet kryesorë të skuadrës, mesfushorin Frenkie de Jong që pësoi lëndim.

Holandezi u lëndua pas një përplasje me Federico Valverden në fund të pjesës së parë, përplasje që do t’i kushtojë atij shumë.

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale
Lexo po ashtu Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Mundo Deportivo ka raportuar se De Jong ka lënduar kyçin e këmbës dhe kjo nuk është hera e parë këtë edicion që ai pëson një lëndim të tillë.

Sipas mediumit spanjoll, mesfushori holandez në El Clasico ka lënduar për herë të tretë kyçin e këmbës së djathtë.

26-vjeçari pritet që ta humbas këtë edicion me fanellën e Barcelonës, pasi edhe klubi katalunas ka mbetur jashtë objektivave.

De Jong do t’i humbas ndeshjet në La Liga ndaj Valencias, Gironas, Real Sociedad, Almerias, Rayo Vallecanos dhe Sevillas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori