LAJMI I FUNDIT:

Një lojtar i vetëm ia shkatërroi sezonin Barcelonës – Publikohen pamjet si katalunasit pranojnë dy gola të njëjtë si nga PSG ashtu edhe nga Real Madridi

Një lojtar i vetëm ia shkatërroi sezonin Barcelonës – Publikohen pamjet si katalunasit pranojnë dy gola të njëjtë si nga PSG ashtu edhe nga Real Madridi

Barcelona ka shkatërruar sezonin e tyre duke humbur dy ndeshje tejet të rëndësishme brenda pesë ditëve.

Katalunasit janë eliminuar nga Liga e Kampionëve pasi u mposhtën para adhuruesve të tyre nga Paris Saint Germain me rezultat të thellë 1-4.

Humbja në El Clasico nga Real Madridi ishte një goditje tjetër e madhe për katalunasit, pasi tani diferenca e pikëve ka shkuar në 11 pikë në të mirë të Real Madridit.

Araujo godet rëndë La Ligan pasi Barcelona u dëmtua në El Clasico
Lexo po ashtu Araujo godet rëndë La Ligan pasi Barcelona u dëmtua në El Clasico

Barcelona tanimë e ka sezonin e shkatërruar, pasi nuk është në garë për asnjë trofe dhe krejt kjo ka një fajtor të vetëm.

Mbrojtësi portugez Joao Cancelo duket se është fajtori i vetëm për këto dy disfata të rënda, pasi Barcelona ka pranuar dy gola identik si ndaj PSG-së kur shënoi Ousmane Dembele ashtu edhe nga Real Madridi me Lucas Vazquez që realizoi.

Tanimë pamjet janë publikuar në rrjetet sociale ku Cancelo po akuzohet se neglizhenca e tij për të mbuluar sulmuesit kundërshtar i kushtoi Barcelonës që ta përfundoj sezonin pa trofe.

Vlen të përmendet se portugezi shkaktoi një penallti qesharake ndaj PSG-së, por edhe ndaj Realit ishin gabime të njëjta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori