LAJMI I FUNDIT:

Merret vendimi për kartonin e kuq të Xavit, mësohet se a do të mungojë në El Clasicon ndaj Real Madridi

Merret vendimi për kartonin e kuq të Xavit, mësohet se a do të mungojë në El Clasicon ndaj Real Madridi

Menaxheri i Barcelonës, Xavi Hernandez do të ketë një udhëtim të fundit në Santiago Bernabeu si trajner, nëse siç ka thënë ai do të largohet nga Blaugranët në fund të sezonit 2023/24.  

Vendi i Xavit në stolin e Barcelonës ishte kërcënuar nga një pezullim, por ai do të humbasë vetëm dy ndeshjet kundër Las Palmas në shtëpi dhe Cadiz në udhëtim.

Blaugranët përballen me Real Madridin të dielën më 21 prill në orën 21:00, pas këtyre dy ndeshjeve dhe Xavi do të drejtojë ekipin nga banka pasi pas përjashtimit të tij në Metropolitano të dielën, ai u dënua me një ndalim automatik me dy ndeshje, siç është standardi.

Duke qenë se është largimi i tij i dytë me karton të kuq këtë sezon, Barcelona kishte një frikë se ai mund të ishte përballur me një pezullim shtesë për shkak të përsëritjes së shkeljeve të tij.

Megjithatë, Komiteti i Garave ka njoftuar, se dënimi i tij do të mbetet në dy ndeshje. Edhe pse është në fuqinë e tyre të japin ndalime më të gjata për shkelësit e përsëritur, ka precedentë që ata nuk e bëjnë këtë.

Xavi u ndëshkua fillimisht kundër Atletico Madridit dhe pasi hodhi duart në ajër pas një vendimi, u ndëshkua për herë të dytë. Më pas ai shkoi te gjyqtari i katërt duke i thënë ‘Çfarë të thashë?’ në mënyrë të përsëritur.

Ky sezon ka parë që Xavi të humbasë rregullisht ‘toruan’ me gjyqtarët, mes vështirësive të Barcelonës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori