LAJMI I FUNDIT:

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos

Barcelona po mendon se mund jenë gjashtë ndeshje mjaft të zymta pas El Clasicos nëse nuk mund të mposhtin Real Madridin në Santiago Bernabeu të dielën mbrëma.

Morali është ulur në Barcelonë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Paris Saint-Germain të martën, dhe ndërsa do të mbante një garë për titull në sferat e mundësive, duke reduktuar diferencën në pesë pikë mes të dyjave, do të ishte gjithashtu një pikë tjetër diskutimi.


Ndoshta është shansi i fundit i Xavi Hernandez për ta bërë këtë, dhe sipas Diario AS, trajneri u mbajti një fjalim lojtarëve të tij përpara seancës stërvitore të mëngjesit të sotëm (e enjte).

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"
Lexo po ashtu Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

“Le të shkojmë në Madrid – pa justifikime”, ishte mesazhi me zë të lartë që ai u përcolli lojtarëve të tij në një bisedë që zgjati rreth pesë minuta.

Xavi dëshiron të motivojë lojtarët e tij, nga frika se humbja e PSG-së mund të jetë një katastrofë për skuadrën e tij mendërisht, dhe ua prezantoi El Clasicon si një mundësi.

Ai gjithashtu i parapriu një ndryshimi të orarit. Xavi dhe stafi stërvitor, pasi zbuluan se lojtarët nuk ishin në mendësinë e duhur për të punuar mirë, anuluan seancën stërvitore të së enjtes, me synimin për të rivendosur lojtarët e tij.

Nëse Xavi mund ta bëjë atë ndryshim në moral, atëherë Barcelona duhet të ketë aftësinë e duhur ndaj Los Blancos, të cilët luajtën në udhëtim te Manchester City për 120 minuta rraskapitëse, me një ditë më pak pushim.

Megjithatë, ky boshllëk nuk do të jetë i lehtë për t’u mbushur, pasi Real Madridi luan me në shtëpi dhe ka si nxitje kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Takimi i tyre i fundit pa Real Madridin të impononte vullnetin e tij ndaj Barcelonës, duke e mposhtur 4-1 në Superkupën e Spanjës në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori