LAJMI I FUNDIT:

Para El Clasicos – raportohet se lojtarët e Barcelonës “janë dorëzuar”

Para El Clasicos – raportohet se lojtarët e Barcelonës “janë dorëzuar”

Barcelona u eliminua sërish nga Liga e Kampionëve në mënyrë zhgënjyese të martën mbrëma, duke pësuar katër gola pasi ranë në 10 lojtarë kundër Paris Saint-Germain. Dhoma e zhveshjes do të luftojë për të rimarrë veten, sipas raportimeve të fundit në Kataluni.

Lojtarët po përpiqen të kthejnë vëmendjen te El Clasico të dielën, teksa udhëtojnë në Santiago Bernabeu, dhe ishte një dhomë e qetë dhe e shkretë e zhveshjes pas humbjes së PSG. Të gjithë lojtarët u larguan me kokën ulur dhe në heshtje pas ndeshjes.


Pavarësisht ndeshjes kundër Real Madridit të dielën, hendeku prej tetë pikësh ndaj Los Blancos do të thotë që lojtarët nuk besojnë realisht në aftësinë e tyre për të vazhduar sfidën në La Liga, me vetëm gjashtë ndeshje të mbetura pas kësaj.

Bëhen virale pamjet nga Montjuic: Provokimi i Mbappes kundrejt tifozëve të Barcelonës dhe hedhja e shisheve
Lexo po ashtu Bëhen virale pamjet nga Montjuic: Provokimi i Mbappes kundrejt tifozëve të Barcelonës dhe hedhja e shisheve

Sport raporton se lojtarët janë të vetëdijshëm për nevojën për të treguar fytyrën në ndeshjet e fundit, por i vetmi synim i vërtetë është të përfundojnë në dy vendet e para për t’u kualifikuar në Superkupën e Spanjës.

Lojtarët e dinë se individët tani do të luajnë për veten e tyre dhe po kërkojnë të sigurojnë situatën më të mirë për veten e tyre për sezonin e ardhshëm, përpara një vere të pasigurt në skuadër.

Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri
Lexo po ashtu Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

Barcelona i ka mbyllur dy sezonet e fundit në një mënyrë jo të mirë. Që të dyja për shkak të pak në linjë, edhe pse herën e fundit ishte për shkak të faktit se ata po lundronin drejt fitores në La Liga.

Ekziston një rrezik serioz që muaji maj t’i shohë edhe një herë Blaugranët të lëvizin drejt fundit në një mënyrë dëshpëruese që do të ngrejë më shumë pyetje rreth klubit dhe drejtimit të tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori