LAJMI I FUNDIT:

Michael Laudrup

25 Artikuj

Futbollistët që kanë luajtur si për Real Madridin ashtu edhe për Barcelonën

Futbollistët që kanë luajtur si për Real Madridin ashtu edhe për Barcelonën

La Liga
Christian Eriksen zbulon dy idhujt e tij të lojës së futbollit

Christian Eriksen zbulon dy idhujt e tij të lojës së futbollit

Ndërkombëtare
Laudrup lë të kuptohet se Eriksen do të largohet nga Interi

Laudrup lë të kuptohet se Eriksen do të largohet nga Interi

Serie A
Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Shkumbin Pireva
Messi, legjenda e fundit që do ta lërë Barcelonën – një listë me super yje që u ndanë keq me katalunasit

Messi, legjenda e fundit që do ta lërë Barcelonën – një listë me super yje që u ndanë keq me katalunasit

La Liga
El Clasico: 10 yje që kanë luajtur për Barcelonën dhe Real Madrid – përfshirë edhe Ronaldon dhe Luis Figon

El Clasico: 10 yje që kanë luajtur për Barcelonën dhe Real Madrid – përfshirë edhe Ronaldon dhe Luis Figon

La Liga
Nga Dani Alves e Cristiano Ronaldo te Laudrup: Dhjetë golat më të mirë në histori të El Classicos së Copa del Rey

Nga Dani Alves e Cristiano Ronaldo te Laudrup: Dhjetë golat më të mirë në histori të El Classicos së Copa del Rey

Ndërkombëtare
Trajnerët që mund të zëvendësojnë Lopeteguin te Reali në rast të shkarkimit

Trajnerët që mund të zëvendësojnë Lopeteguin te Reali në rast të shkarkimit

La Liga
Zidane, Conte dhe tetë trajnerë të tjerë që po presin për të marr një skuadër

Zidane, Conte dhe tetë trajnerë të tjerë që po presin për të marr një skuadër

Ndërkombëtare
Messi dhe 20 futbollistët që ishin super yje edhe si tinejxher

Messi dhe 20 futbollistët që ishin super yje edhe si tinejxher

Ndërkombëtare
“Dybala nuk është Messi, nuk besoj që do të shohim yll tjetër si ai”  

“Dybala nuk është Messi, nuk besoj që do të shohim yll tjetër si ai”  

Ndërkombëtare
Trajnerët që kishin karrierë të jashtëzakonshme edhe si futbollist – Nga Guardiola te Conte, këta janë më të mirët që drejtuan në Ligën Premier (Foto)

Trajnerët që kishin karrierë të jashtëzakonshme edhe si futbollist – Nga Guardiola te Conte, këta janë më të mirët që drejtuan në Ligën Premier (Foto)

Premier League
Owen zgjedh formacionin më të mirë në histori të El Clasicos – përfshihen legjenda si Cruyff, Zidane dhe Maradona, por edhe Messi dhe CR7 (Video)

Owen zgjedh formacionin më të mirë në histori të El Clasicos – përfshihen legjenda si Cruyff, Zidane dhe Maradona, por edhe Messi dhe CR7 (Video)

La Liga
Real Madrid – Barcelona: Ronaldo, Luis Figo dhe Michael Laudrup, 10 yjet e mëdha që veshën fanellën e të dy klubeve (Foto)

Real Madrid – Barcelona: Ronaldo, Luis Figo dhe Michael Laudrup, 10 yjet e mëdha që veshën fanellën e të dy klubeve (Foto)

La Liga
Juventus-Lazio, sa shumë histori e përbashkët  – Yjet që Zonja e Vjetër i bleu nga lacianët, ka edhe fitues të Topit të Artë (Foto)

Juventus-Lazio, sa shumë histori e përbashkët – Yjet që Zonja e Vjetër i bleu nga lacianët, ka edhe fitues të Topit të Artë (Foto)

Serie A
Barcelona gjithmonë është përballur me largime të mëdha – Këta janë yjet e mëdha që i lanë blaugranat në kulmin e karrierës (Foto)

Barcelona gjithmonë është përballur me largime të mëdha – Këta janë yjet e mëdha që i lanë blaugranat në kulmin e karrierës (Foto)

La Liga
Dhjetë futbollistët e mëdhenj që luajtën për dy klubet finaliste, Real Madridin dhe Juventusin (Foto)

Dhjetë futbollistët e mëdhenj që luajtën për dy klubet finaliste, Real Madridin dhe Juventusin (Foto)

Liga e Kampionëve
Numri 10 një ‘mallkim’ te Real Madridi, disa nga lojtarët që u dogjën nga mbretërit, e disa që shkëlqyen me këtë fanellë (Foto)

Numri 10 një ‘mallkim’ te Real Madridi, disa nga lojtarët që u dogjën nga mbretërit, e disa që shkëlqyen me këtë fanellë (Foto)

La Liga
Në pritje të duelit Juve-Barca: Disa prej ikonave të futbollit kanë luajtur për të dyja skuadrat (Foto)

Në pritje të duelit Juve-Barca: Disa prej ikonave të futbollit kanë luajtur për të dyja skuadrat (Foto)

Rishikime
Silva tregon idhujt e fëmijërisë

Silva tregon idhujt e fëmijërisë

Premier League
Blerjet më të mira në histori të Real Madridit dhe Barcelonës (Foto)

Blerjet më të mira në histori të Real Madridit dhe Barcelonës (Foto)

Shkumbin Pireva
Dhjetë lojtarët që Juventusi i largoi para kohe (Foto)

Dhjetë lojtarët që Juventusi i largoi para kohe (Foto)

Arbios Kryeziu
Pesë futbollistë të mëdhenj që ndoqën hapat e idhujve të tyre të fëmijërisë (Foto)

Pesë futbollistë të mëdhenj që ndoqën hapat e idhujve të tyre të fëmijërisë (Foto)

Futboll
Dhjetë fubollistët legjendarë të Barcelonës, ja ku renditet Messi (Foto)

Dhjetë fubollistët legjendarë të Barcelonës, ja ku renditet Messi (Foto)

La Liga