Southgate e nis me fitore te Anglia (Video)

Kombëtarja angleze ka shënuar fitore në takimin e sotëm ndaj Maltës me rezultat 2-0.

Ka nisur mirë aventura e trajnerit të përkohshëm të stolit të ‘Tre Luanëve’, Gareth Southgate.

Kjo pasi, Anglia ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Maltës me rezultat 2-0, në një ndeshje që u dominua e tëra nga anglezët.

Goli i parë për Anglinë erdhi në minutën e 29-të, pas një bashkëveprimi të mirë të dyshes së Liverpoolit, ku Jordan Henderson dha një pasim të saktë për Daniel Sturridge, i cili shënoi gol të bukur me kokë.

sturridge
Daniel Sturridge duke iu gëzuar golit të epërsisë

Për golin e dytë të ‘Tre Luanëve’ u përkujdes mesfushori i Tottenhamit, Dele Alli, i cili shënoi nga afërsia në minutën e 38-të të takimit, për t’i quar skuadrat në pushim me rezultat 2-0.

dele alli
Dele Alli shihej i lumtur pas golit të shënuar për kombëtaren e tij

Edhe në pjesën e dytë Anglia ishte dominuese duke krijuar shumë raste për gol dhe duke mbajtur topin me rreth 76 për qind, por pa arritur të gjejnë edhe një gol tjetër dhe kështu ndeshja përfundoi me rezultatin e pjesës së parë.

southgate
Momente gëzimi nga trajneri i përkohshëm i Anglisë, Gareth Southgate

Në ndeshjet e ardhshme të Grupit F, Anglia do të takohet me Slloveninë në udhëtim, teksa Malta udhëton tek Lituania. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG