0Shares

Një grup serbësh kanë kthyer mbrapsht të martën në mëngjes një kolonë të automjeteve të EULEX-it, e cila po qarkullonte drejt Bërnjakut, bëjnë të ditur burime të Kosovapress-it.

Sipas këtyre burimeve, ngjarja ka ndodhur para orës 8:00 të mëngjesit në hyrje të Zubin Potokut.

“Edhe pas bisedimeve që kanë zgjatur rreth një orë mes përfaqësuesve të EULEX-it dhe serbëve të tubuar, nuk është arritur marrëveshje, dhe pjesëtarët e Misionit Ndërkombëtar janë kthyer mbrapsht, duke përdorur pastaj rrugë alternative për të arritur në Bërnjak”, kanë thënë burimet.

Burimet më tej kanë shtuar se e tërë kjo ngjarje ka ndodhur me pretekst për të penguar doganierët dhe policët kufitarë të Kosovës të shkojnë në kufirin e Bërnjakut.Ngjarjen e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës në Mitrovicë, pa dhënë shumë detaje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)